SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WPKontakt najlepszym komunikatorem w Polsce

Dziennikarze dwutygodnika "Komputer Świat" przeprowadzili test jedenastu najpopularniejszych w Polsce komunikatorów

Pierwsze miejsce zajęła aplikacja Wirtualnej Polski - wpkontakt.

Redaktorzy zwrócili uwagę przede wszystkim na wszechstronne zastosowanie komunikatora WP. "Kontakt Wirtualnej Polski na najwyższym miejscu na podium zdziwi pewnie niejednego Internautę." - napisali Dziennikarze, sami zaskoczeni, jak podejrzewamy, mnogością usprawnień i technologicznych rozwiązań aplikacji. (Test komunikatorów: "Komputer Świat", nr 12/2004)

Wpkontakt to prawdziwa "machina komunikacyjna". To właśnie jego różnorodne funkcjonalności zadecydowały, że wyprzedził znacznie pozostałych finalistów: Tlen oraz Akuku. Znane większości Internautów Gadu-Gadu zajęło piątą lokatę. Wpkontakt, jak napisano w uzasadnieniu tytułu, "jest bardzo funkcjonalną i przyjazną użytkownikowi aplikacją. Stosując komunikator Kontakt nie będziemy narzekać na brak znajomych. Program ten ma wbudowany moduł pozwalający rozmawiać z osobami korzystającymi z najchętniej używanej sieci w Polsce - Gadu-Gadu i największej sieci na świecie - ICQ. Aplikacja oferuje między innymi opcje rozmowy głosowej i konferencji video (...). Ciekawym dodatkiem, w który wyposażono tylko Kontakt Wirtualnej Polski jest syntezator mowy. (...) Plusem aplikacji jest także wizytówka z danymi osobowymi, do której Internauci mogą dodawać opcjonalne zdjęcie."

Przypomnijmy, iż testowano wersję 2.8.2 wpkontaktu. Najnowsza wersja aplikacji, 3.0.1 to także możliwość korzystania z 39 kanałów informacyjnych portalu: ogólno-tematycznych, rozrywkowych, sportowych, finansowych oraz technicznych. Od wersji 3.0.0 wpkontakt obsługuje również konta na dowolnym serwerze Jabbera.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WPKontakt najlepszym komunikatorem w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl