SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WPkontakt otwiera się na komunikację z użytkownikami na świecie

Kontakt Wirtualnej Polski (kontakt.wp.pl) to program do błyskawicznej komunikacji między Internautami. Korzysta z niego już ponad pół miliona osób. Aplikację charakteryzuje unikalna funkcjonalność - możność łączności z wieloma, różnymi systemami Instant Messaging (IM), służącymi bezpośredniej i natychmiastowej komunikacji pomiędzy użytkownikami Sieci. Będąc najbardziej rozbudowanym polskim komunikatorem, zgodnym z innymi messengerami, w tym ICQ i GG, WPKontakt został włączony w światową sieć tysięcy serwerów Jabber*, dzięki czemu pozwala na prowadzenie rozmów "globalnych", z milionami osób na całym świecie Dodatkowo automatycznie sprawdza obecność znajomych, bez względu na to do jakiego serwera zostali podłączeni.

"Wspieramy ruch jabber.org i, jako jedyni w Polsce, promujemy postawę całkowitej otwartości naszego IM, stąd udostępnienie implementacji serwera WP do powszechnego użytku - podkreśla Jacek Kujawa, Kierownik Działu Wytwarzania Oprogramowania w WP - Żaden z użytkowników naszego messengera nie jest zmuszany do korzystania jedynie z klienta Wirtualnej Polski. Może on wybrać dowolnego klienta, zgodnego ze standardem Jabber, dzięki czemu z serwerem WPKontaktu łączy się swobodnie z dowolnej platformy systemowej."

Korzystający z Kontaktu, bez uruchamiania przeglądarki internetowej, może przesyłać sms-y (nawet do kilku osób równocześnie) oraz wysyłać i odbierać listy w Poczcie WP. Do jego dyspozycji jest ponad 100 personalizowanych modułów informacyjnych z serwisu Moja Wirtualna Polska. Prawdziwą innowacją, nadającą Kontaktowi nowy wymiar, jest wykorzystanie przez aplikację Systemu Syntezy Mowy (mowa.wp.pl), dzięki czemu Kontakt odczytuje na głos np. korespondencję użytkownika, także wtedy, gdy pracuje on w innym programie. W trakcie rozmowy z jakąkolwiek osobą, można jej przesłać dowolny plik, o niebagatelnej wielkości do 4 GB! Nadawca i odbiorca są informowani o wielkości pliku, prędkości i czasie przesyłu. Jeżeli transmisja zostanie zerwana Kontakt może wznowić i dograć utraconą resztę pliku. Dodatkowo aplikacja posiada unikalną cechę pozwalająca na zamieszczanie w nim swoich zdjęć i udostępnianie ich innym użytkownikom. Dzięki temu rozmowa za pośrednictwem messengera WP staje się bliższa i bardziej osobista.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WPkontakt otwiera się na komunikację z użytkownikami na świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl