SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpłaty na Radio Maryja teraz możliwe także online. „Liczne prośby”

Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja uruchomił możliwość wsparcia stacji oraz Telewizji Trwam za pośrednictwem przelewów online - za pomocą kart kredytowych, debetowych i płatności elektronicznych.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. TV TrwamArticle

Do tej pory O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja na stronie rozgłośni apelował o wsparcie od słuchaczy, by przekazywali 1 proc. podatku dla Fundacji Nasza Przyszłość. Na antenie szczególnie podkreślał, że w czasie pandemii koronawirusa potrzebne jest wsparcie, ponieważ bez zwiększonych datków Radiu Maryja, Telewizji Trwam i „Naszemu Dziennikowi” grozi zamknięcie.

Możliwość płatności online

Teraz na stronie Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk informuje, że „w związku z licznymi od dłuższego czasu prośbami docierającymi od słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam (zarówno w kraju, jak i od Polonii) istnieje już możliwość przekazywania online darów serca na dzieła - za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych”.

- Wystarczy tylko znaleźć na portalu Radia Maryja ikonkę o nazwie „Pragnę wspomóc”. Następnie należy wybrać podmiot, który chcemy wesprzeć. Aplikacja podpowie kolejne kroki, jakie trzeba wykonać, aby zadeklarowany dar serca został przekazany na utrzymanie Telewizji Trwam czy Radia Maryja - czytamy.

Redemptorysta przypomina, że już św. Maksymilian Maria Kolbe mówił, że „możemy wybudować wiele kościołów, ale staną się one puste, jeśli nie będziemy mieć mediów katolickich”.

- Słowa wypowiedziane przed II wojną światową, gdy nie było powszechnego radia, telewizji i internetu, teraz nabierają jeszcze większej mocy. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Państwu za duchowe i materialne wspieranie naszych dzieł wbrew szerzonej propagandzie, że pomaga nam rząd i jest to już „imperium”. Utrzymują się one tylko dzięki pomocy widzów Telewizji Trwam i słuchaczy Radia Maryja. Bóg zapłać za zrozumienie i współpracę. Pracujemy dla ewangelizacji Polski i świata. W ten sposób pracujemy na Niebo dla każdego z nas - stwierdził ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja w swoim apelu.

Pieniądze z ministerstw dla ojca Rydzyka

Jak pisaliśmy w styczniu - w latach 2016-2020 Ministerstwo Zdrowia zapłaciło Fundacji Lux Veritatis (nadawcy Telewizji Trwam), 1,5 mln zł za usługi promocyjne w ramach programów dotyczących walki z chorobami nowotworowymi. Tylko w 2020 roku te wydatki wyniosły 421,9 tys. zł.   

Natomiast na początku lutego informowaliśmy, że w 2020 roku z dwóch ministerstw: Rodziny i Polityki Społecznej oraz Spraw Zagranicznych – media o. Tadeusza Rydzyka otrzymały 413 zł.  W latach 2016-2020 Fundacja Lux Veritatis otrzymała też 223,9 tys. zł w ramach czterech dotacji od podmiotów nadzorowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowo w ubiegłym roku powiązana z o. Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis oraz spółki: Nasz Przyszłość i Bonum uzyskały łącznie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych We wrześniu 2020 roku media ujawniły też, że Lux Veritatis dostała w ciągu czterech lat ponad 6 mln zł. dotacji z Fundacji PZU.

Fundacja Nasza Przyszłość w ub.r. otrzymała 4,9 mln zł z 1 proc. podatku dochodowego przekazanego przez podatników. Fundacja Nasza może pozyskiwać takie darowizny, ponieważ ma status organizacji pożytku publicznego. Zachęty do zasilania jej w ten sposób są regularnie publikowane w Radiu Maryja, TV Trwam i „Naszym Dzienniku”.

Dołącz do dyskusji: Wpłaty na Radio Maryja teraz możliwe także online. „Liczne prośby”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grześ
Dobry borze! Niech bór ojcu błogosławi!
odpowiedź
User
YKK
Ciągle mu mało...
odpowiedź
User
Jutub
Jeszcze kasy! Wincyj wincyj!
odpowiedź