SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca wPolityce.pl przeprasza Węglarczyka i Stankiewicza za sugerowanie im działań destabilizujących państwo

Portal wPolityce.pl (Fratria) zamieścił w czwartek przeprosiny dla redaktora naczelnego Onetu Bartosza Węglarczyka oraz publicysty tego portalu Andrzeja Stankiewicza za przypisywanie im działań prowadzonych "na rzecz Berlina i Moskwy". Chodzi o tekst z 2018 roku, którym wPolityce.pl odpowiadało na materiał z Onetu. - Pozwę każdego, kto będzie mi wmawiał, kto jest patriotą, a kto nie – komentuje Węglarczyk.

Bartosz Węglarczyk, fot. Onet.plArticle

W marcu 2018 roku Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy napisali tekst pt. „Amerykańskie sankcje wobec polskich władz”, w którym padło stwierdzenie: „Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz - do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać. Onet dysponuje dokumentami, które to potwierdzają”.

„Gwiazdy Onetu, Węglarczyk i Stankiewicz bez retuszu - antypolski team na usługach Berlina i Moskwy”

W odpowiedzi portal wPolityce.pl zamieścił artykuł Krystyny Grzybowskiej, pt. „Gwiazdy Onetu, Węglarczyk i Stankiewicz bez retuszu - antypolski team na usługach Berlina i Moskwy”. Publicystka napisała w tekście: „Im (autorom z Onetu) chodzi o przyczynienie się do destabilizacji państwa, czemu patronuje Bartosz Węglarczyk, ich szef. Zdolny skądinąd publicysta i jak się okazuje - zdolny do wszystkiego. Otóż ten antypolski team, co nie powinno dziwić, bo Onet jest portalem niemieckim, ma za zadanie wywołać w społeczeństwie strach oraz wstyd, z powody złej opinii o naszym kraju rządzonym przez konserwatystów” .

Bartosz Węglarczyk jeszcze w 2018 roku pozwał portal wydawany przez Fratrię do sądu. W czwartek na głównej stronie wPolityce.pl ukazały się przeprosiny, będące wynikiem - jak się dowiadujemy - prawomocnego wyroku sądowego, od którego Fratria się nie odwołała.

W komunikacie czytamy, że Fratria przeprasza Węglarczyka oraz Stankiewicza za „naruszające ich dobra osobiste sformułowania sugerujące, że dziennikarze ci działali na życzenie Berlina i Moskwy i w celu destabilizacji Państwa”.  - Oświadczamy, że nie było intencją wydawcy naruszenie jakichkolwiek dóbr osobistych Panów Bartosza Węglarczyka i Andrzeja Stankiewicza, w tym ich dobrego imienia - napisano.

Po kilku godzinach przeprosiny (zatytułowane "Oświadczeniem") zniknęły ze strony głównej, a pojawiły się pod tekstem Grzybowskiej, który nie został usunięty z portalu (pozew nie zawierał takiego żądania). Będą widniały pod nim tak długo, jak długo tekst będzie dostępny w archiwum portalu.

"Bardzo się cieszę z tego wyroku"

Jak ustaliliśmy, część wyroku sądowego przyznającego rację autorom Onetu pozostaje niejawna, stąd strony nie podają do publicznej wiadomości, co jeszcze w nim zawarto. - Bardzo się cieszę z tego wyroku, gdyż są pewne nieprzekraczalne granice, nawet w publicystyce. Pozwę do sądu każdego, kto będzie usiłował mi wmawiać, kto jest patriotą, a kto nie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Węglarczyk.

Jak wynika z badania Mediapanel, w maju serwisy Grupy Ringier Axel Springer Polska odwiedziło 21,64 mln użytkowników (spadek z 21,92 mln miesiąc wcześniej), co dało 74,5 proc. zasięgu. Sam Onet.pl miał 17,49 mln użytkowników (spadek z 18,03 mln) i 60,2 proc. zasięgu.

Fratria to właściciel m.in. „Sieci”, wPolityce.pl i Telewizji wPolsce.pl. W 2020 roku spółka zanotowała spadek przychodów o 0,3 proc. do 36,58 mln zł, przy czym wpływy reklamowe wzrosły o 6,3 proc., a ich udział w łącznych przychodach wynosił już 84 proc. Zysk poszedł w górę z 3,18 do 7,14 mln zł - prawie w całości wypłacono go w dywidendzie.

Dołącz do dyskusji: Wydawca wPolityce.pl przeprasza Węglarczyka i Stankiewicza za sugerowanie im działań destabilizujących państwo

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anka
BARTEK I ANDRZEJ SĄ SUPER.ONET JEST SUPER. DZIENNIKARZE PIERWSZA KLASA.OBY TAK DALEJ .POWODZENIA.
odpowiedź
User
PIS Lover
W Potylice kogoś przeprasza? pewnie to wina nadzwyczajnej kasty sędziowskiej, której mąż Pani Pati Koti jeszcze nie dojechał.

Skandal. A tak swoją drogą to artykuły o tych Panach chyba nie powinny się znaleźć w portalu o mediach.
odpowiedź
User
bart
BARTEK I ANDRZEJ SĄ SUPER.ONET JEST SUPER. DZIENNIKARZE PIERWSZA KLASA.OBY TAK DALEJ .POWODZENIA.

i niemcy są super, wszyscy są super, szczególnie lewactwo które wylewa się teraz z kanałów
odpowiedź