SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WPP przenosi rosyjskie aktywa GroupM do lokalnego kierownictwa

Holding reklamowy WPP, do którego należą takie agencje, jak m.in. VMLY&R, Ogilvy, Hill&Knowlton Strategies, Mindshare, Wavemaker podpisał umowę na przeniesienie rosyjskich aktywów GroupM do lokalnego kierownictwa. Agencje grupy będą działać w Rosji pod nowymi markami.

Jewgienija Albac / fot. Wikimedia CommonsArticle

WPP Holding podpisał umowę na przeniesienie aktywów GroupM w Rosji do lokalnego kierownictwa. Firma i wszystkie jej agencje będą działać w kraju pod kierownictwem lokalnego zespołu menedżerskiego, na którego czele stanie prezes grupy Maria Kolosova.

Zespoły zarządzające w agencjach pozostaną takie same. Wkrótce firma i agencje będą działać pod nowymi markami – nazwy zostaną ogłoszone po sfinalizowaniu umowy.

- Będziemy nadal pracować w Rosji, zapewniając naszym klientom i partnerom jak zwykle wysoki poziom profesjonalizmu, jakości usług i koncentracji na wynikach. Nasze wartości i priorytety pozostają takie same: klienci, zespół, wiedza. Nasze głębokie zrozumienie najlepszych światowych praktyk pozwoli nam nadal na najwyższym poziomie zaspokajać potrzeby naszych globalnych i lokalnych klientów na rynku rosyjskim - powiedziała serwisowi Sostav Maria Kolosova, CEO GroupM w Rosji.

Decyzja o przeniesieniu praw własności do rosyjskiego kierownictwa została uznana przez WPP za optymalną i sprawiedliwą. Firma uzasadnia, że lokalny zespół GroupM stał u początków biznesu w Rosji i zna zarówno globalne praktyki, jak i specyfikę rosyjskiego rynku.

Holding WPP był jednym z pierwszych w branży reklamowej, który ogłosił zaprzestanie dotychczasowej działalności w Federacji Rosyjskiej w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Firma zdecydowała o tym już w pierwszych dniach marca.

Dołącz do dyskusji: WPP przenosi rosyjskie aktywa GroupM do lokalnego kierownictwa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl