SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wprost”, Jagielski, Ewart i Rigamonti z MediaTorami

W sobotę 29 listopada w Krakowie po raz ósmy wręczono Studenckie Nagrody Dziennikarskie MediaTory. Wśród laureatów znaleźli się m.in. redakcja „Wprost”, Magdalena Rigamonti, Arleta Bojke, Ewa Ewart oraz Wojciech Jagielski.

Nagrodę w najważniejszej kategorii „AuTORytet” studenci przyznali Wojciechowi Jagielskiemu za jego reportaże dla „Gazety Wyborczej”, w których opisywał on Azję Środkową, Zakaukazie, Kaukaz i Afrykę. Zwycięzcami w pozostałych ośmiu kategoriach plebiscytu zostali:

TORpeda - Arleta Bojke („Wiadomości” TVP1, TVP Info)
NawigaTOR - Grzegorz Kuczyński (tvn24.pl)
DetonaTOR - Magdalena Rigamonti („Wprost”) za tekst „Dramat rodziny. Lekarz powołuje się na klauzulę sumienia”
ObserwaTOR - Paweł Smoleński za książkę „Oczy zasypane piaskiem”   
InicjaTOR - Ewa Ewart (TVN24) za film dokumentalny „Zdobyć miasto”
ReformaTOR - Paweł Wilkowicz („Gazeta Wyborcza”) za tekst „Depresja Justyny Kowalczyk”
ProwokaTOR - redakcja „Wprost” za materiały o taśmach prawdy
AkumulaTOR - Maciej Rock i Irek Jakubek (RMF Maxxx) za program „Wstawaj – nie udawaj!”

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z wyższych uczelni, wskazują oraz nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Uprawnionych do udziału w głosowaniu w tym roku było ponad 10 tysięcy żaków. Wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali finałowej w Auditorium Maximum UJ.

Organizatorami ósmej edycji plebiscytu było: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.  Współorganizatorem przedsięwzięcia był Uniwersytet Jagielloński.

Dołącz do dyskusji: „Wprost”, Jagielski, Ewart i Rigamonti z MediaTorami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl