SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wprost”: Janecki odchodzi, Kozłowska p.o. naczelnego

Od 1 lutego br. p.o. redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”) będzie Katarzyna Kozłowska, dotychczas wicenaczelna pisma. Zastąpi Stanisława Janeckiego, który rozstaje się z tytułem.

Janecki kierował tygodnikiem „Wprost” od lutego 2007 roku. Wcześniej był wicenaczelnym pisma oraz jego dziennikarzem śledczym.

- Redaktor Janecki jest jedną z osób, które współtworzyły markę tygodnika „Wprost” jako jednego z wiodących tygodników opinii w Polsce. Za to należy mu się uznanie i podziękowanie – mówi Michał M. Lisiecki, prezes Platformy Mediowej Point Group, która od końca grudnia br. jest właścicielem 80 proc. udziałów w AWR „Wprost”.

Kozłowska obowiązki redaktor naczelnej „Wprost” będzie pełniła do czasu wypracowania przez PMPG nowej strategii tygodnika. - Nowy redaktor naczelny zostanie powołany po przyjęciu strategii i ma być gwarantem jej realizacji – głosi komunikat PMPG.

Katarzyna Kozłowska zastępcą redaktora naczelnego i wydawcą tygodnika „Wprost” jest od listopada 2008 roku
. Wcześniej, w latach 2007-2008 była wicenaczelną "Super Expressu", w którym utworzyła dział Opinie. W przeszłości pracowała też m.in. w "Fakcie" jako redaktor działu Ludzie i szef działu Polityka.

Do tej pory po zmianach właścicielskich z AWR „Wprost” odeszły osoby związane z tytułem „Mój Pies” sprzedanym przez AWR spółce Namirum Investments. Jednocześnie od początku stycznia br. trwa proces asymilacji AWR i PMPG. W działach back office, których kompetencje w obu spółkach były dublowane, jest prowadzona restrukturyzacja, część pracowników otrzymała wypowiedzenia.

Średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Wprost” w okresie od stycznia do listopada br. wyniosła 99 386 egz. (dane ZKDP).

Dołącz do dyskusji: „Wprost”: Janecki odchodzi, Kozłowska p.o. naczelnego

54 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aniuta
rzeczywiście poważny dorobek dziennikarski ma pani Kozłowska. Fakt i Super Express. jaki naczelny, taki tygodnik.
odpowiedź
User
HUlkY
Nie dobrze. Janecki jest bardzo niezależny, za dużo mówił prawdy i to kogoś bolało. Mój przewidziany scenariusz niestety się spełnia.

Ucierpi demokracja.
odpowiedź
User
lewak
Kozłowska naczelną? Pora umierać. Najpierw o mały włos nie rozłożyła Superaka, tera dożyna Wprost.
odpowiedź