SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wracają „Kobry” w Teatrze Telewizji. Wiemy, kiedy nowe odcinki

W nadchodzącym sezonie Teatr Telewizji nie tylko przypomni stare „Kobry”, ale także zaprezentuje widzom nowe odcinki, w formie premierowych spektakli na żywo. Taką informację podczas czwartkowej ramówki przekazała szefowa Teatru Telewizji Karolina Cyz. 

 

"Kobra" miała specyficzne, łatwo rozpoznawalne logo Fot. TVP VOD Article

„Kobra” to był specjalny cykl kryminalny w Teatrze Telewizji, emitowany pomiędzy 1956 – 1993 rokiem, od lat 60 do końca 70-tych – niezwykle popularny i lubiany przez widzów. Przedstawienia kryminalne (czasem były to adaptacje kryminalnych powieści, czasem - specjalni pisane sztuki) były emitowane w czwartkowe wieczory i gromadziły olbrzymie rzesze oglądających.  

Teraz TVP chciałaby nie tylko przypomnieć niektóre z tych spektakli, ale także wyemitować premierowo w Teatrze Telewizji kolejne odcinki nawiązujące do kultowej serii. - Zaczynamy ten sezon w teatrze telewizji od Fredry i skończymy Fredrą, ale będziemy także przypominali „Kobry” sprzed lat. Zaś wkrótce zaprezentujemy nowe ich odcinki – mówiła w trakcie spotkania z dziennikarzami Karolina Cyz, szefowa Teatru Telewizji.

 

"Teatr Telewizji wraca do korzeni"

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes TVP Mateusz Matyszkowicz precyzuje: - To nie będzie „Kobra” jako osobne pasmo,. Wychodzimy z bardzo ambitnym planem. Będą docelowo trzy premiery teatralne na żywo w ciągu miesiąca, w tym jedna z tych premier będzie nawiązywać stylistyką do Kobry. To się będzie działo już tej jesieni. Czyli: zaproponujemy widzowi dobra fabułę kryminalną, nawiązującą tego, co najlepsze w Teatrze Telewizji.

Matyszkowicz podkreśla, ż premiery na żywo to powrót Teatru Telewizji do korzeni. - W latach 90-tych Teatr telewizji przygotowywany by metodą filmową – i to było właściwe na tamte czasy, sprawdzało się. Ale czas takiego teatru przeminął - teraz wracamy do korzeni. Teatr polega na tym, że jest odgrywany i przeżywany tu i teraz. Będziemy stopniowo do tego dochodzić.

Jak się oglądają spektakle w TVP?

Teatr Telewizji w sezonie 2022/2023 na antenie TVP1 oglądać można było w poniedziałki o godz. 21.00, w okresie od 5 września ub.r. do 22 maja br. Średnia widownia wszystkich 30 pokazanych spektakli wyniosła 237 tys. osób, co przełożyło się na 1,99 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,11 proc. w grupie 16-49 oraz 1,40 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Największą popularnością w analizowanym okresie cieszył spektakl „Słomkowy kapelusz” w reż. Jerzego Gruzy, pokazany 2 stycznia br. Zgromadził przed telewizorami 343 tys. oglądających.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: Wracają „Kobry” w Teatrze Telewizji. Wiemy, kiedy nowe odcinki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycyna
Czekamy na 4 pancernych i kota!!!
13 8
odpowiedź
User
polska baba
Skoro piszecie, że wiecie, kiedy będą nowe spektakle Kobry, to dlaczego o tym nie piszecie??? Po przeczytaniu tego pseudoartykułu wciąż tego nie wiem!!!
11 4
odpowiedź