SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wrocławski Park Wodny naruszał interesy konsumentów. “Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy oddane na przechowanie”

- Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatniach i szafkach - to postanowienie uznał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za niedozwolone, potwierdzając decyzję Urzędu. Wrocławski Park Wodny, zastrzegając że nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy oddane na przechowanie, naruszał zbiorowe interesy konsumentów.

Małgorzata Cieloch

Małgorzata Cieloch

Wyrok sądu dotyczy decyzji Prezes UOKiK z marca 2012 roku. Urząd zakwestionował postanowienia w regulaminach pływalni. Wrocławski Park Wodny (WPW) zgodnie z prawem powinien zwrócić przedmioty oddane mu na przechowanie w stanie nienaruszonym. Ponadto Urząd uznał, że pływalnia niezgodnie z prawem w swoich regulaminach nie przewidywała możliwości zwrotu opłaty za niewykonaną usługę. Klient może domagać się zwrotu uiszczonej opłaty w każdej sytuacji, kiedy do niewykonania usługi doszło z winy przedsiębiorcy. Niezgodne z przepisami jest także zastrzeganie przez przedsiębiorcę możliwości pobierania opłat za złożenie reklamacji.

- Prawo do reklamacji przysługuje każdemu konsumentowi, który nabył usługę lub towar niezgodne z umową. Bezprawne jest pobieranie opłaty za rozpatrzenie reklamacji, nawet gdy okazała się nieuzasadniona - informuje Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.

Sąd zgodził się ze stanowiskiem prezes UOKiK. Wyrok nie jest prawomocny, przedsiębiorcy przysługuje apelacja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wrocławski Park Wodny naruszał interesy konsumentów. “Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy oddane na przechowanie”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Niezłe :) - dajcie nam na przechowanie swoje rzeczy, a my się zastanowimy co sobie z nich zatrzymamy, bez odpowiedzialności oczywiście :)))
9 8
odpowiedź