SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wspólna spółka ZDF Enterprises i właściciela Romance TV

Firmy Mainstream Media AG i ZDF Enterprises GmbH, podczas targów MIPTV w Cannes, ogłosiły stworzenie joint-venture, którego celem jest wspólna dystrybucja kontentu i marketing dla płatnych tematycznych kanałów telewizyjnych.

Wspólna spółka ZDF Enterprises i właściciela Romance TV

Współpraca ta dotyczyć będzie rynków międzynarodowych innych niż niemieckojęzyczne. Zgodnie z ustaleniami, ZDF Enterprises GmbH objął 26 proc. udziałów w Mainstream Networks Holding GmbH & Co. KG. Podmiot ten powstał 2010 roku i stanowi centralną jednostkę Mainstream Media AG, dedykowaną dystrybucji posiadanych w ofercie kanałów  na międzynarodowe rynki. Po transakcji, Mainstream Media AG pozostało z udziałami na poziomie 69 proc., a pozostałe 5 proc. należy do członka zarządu Tima Wernera.

Utworzona właśnie spółka Mainstream Networks Holding GmbH & Co. KG jest zarządzana przez Gottfrieda Zmecka, pełniącego równocześnie funkcję dyrektora zarządzającego Mainstream Media AG oraz Tima Wernera - dyrektora operacyjnego tejże spółki, a także spółki Romance TV GmbH & Co. KG.

Mainstream Media AG jest nadawcą kanałów Romance TV w krajach niemieckojęzycznych (Niemczech, Austrii i Szwajcarii) oraz w Polsce, gdzie kanał ruszył w grudniu 2010 roku (więcej na ten temat). Wejście na kolejne rynki, takie jak: afrykańskie, azjatyckie, europejskie, w tym szczególnie do Włoch i Francji, jest  przedmiotem zaawansowanych negocjacji.

Kanał Romance TV, bazujący na produkcjach niemieckich, na rynkach międzynarodowych będzie oferowany w rodzimych językach i w jakości HD. W zależności od wymagań danego rynku, stacja ta może zostać wzbogacona o produkcje lokalne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wspólna spółka ZDF Enterprises i właściciela Romance TV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl