SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Wspólnie z TP odkrywamy czas'

Agencja interaktywna Digital One na zlecenie Telekomunikacji Polskiej przygotowała oficjalną stronę wystawy edukacyjnej 'Odkrywanie czasu'.

Głównym celem serwisu jest rozpropagowanie wystawy, której współorganizatorem jest TP oraz zachęcenie do jej odwiedzania w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

www.tp.pl/czas skierowano do nauczycieli, opiekunów wycieczek oraz młodych ludzi, zainteresowanych nowoczesną technologią i kreatywnymi projektami naukowymi. Zawiera on wiele przydatnych i interesujących wiadomości na temat ekspozycji. Internauci mogą przeczytać ciekawostki o pochodzeniu wystawy, jej przygotowaniu  oraz szczegółowe informacje, dotyczące zwiedzania. Ponadto wchodząc na strony serwisu można skorzystać z przewodnika, w którym zamieszczono zdjęcia i opisy osiemnastu  interaktywnych stanowisk, znajdujących się na wystawie.

Dodatkowo osoby zainteresowane ekspozycją mogą najpierw odwiedzić ją wirtualnie, korzystając z interaktywnego planu wystawy. www.tp.pl/czas  posiada również formularz, dzięki któremu w bardzo prosty i szybki sposób można zarezerwować w określonym dniu obecność na wystawie.

W serwisie na nauczycieli czekają także materiały edukacyjne oraz konspekty lekcji,  które interesująco pozwolą wyjaśnić uczniom skomplikowane zagadnienia związane z czasem.

- Przygotowując dla Telekomunikacji Polskiej  oficjalną stronę wystawy „Odkrywanie czasu” chcieliśmy głównie  ułatwić szkołom i grupom zorganizowanym planowanie oraz zwiedzanie ekspozycji. Zależało nam również, aby w atrakcyjny sposób wesprzeć interaktywną  edukację. Stąd w serwisie znalazły się ciekawe funkcjonalności m.in. formularz rezerwacji czy wirtualna mapa wystawy, które będą przydatne zarówno dla nauczycieli, jak i młodych osób, zainteresowanych nowoczesnymi wystawami popularnonaukowymi - mówi Olgierd Cygan, prezes Digital One.

Wystawa „Odkrywanie czasu” została przygotowana przez National Museum of Emerging Science and Innovation Miraikan z Tokio. Wpisuje się ona w obchody Światowego Roku Fizyki, ustanowionego w 50. rocznicę śmierci Alberta Einsteina i setną rocznicę ogłoszenia teorii względności. Patronat honorowy nad wystawą objęli Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.tp.pl/czas

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Wspólnie z TP odkrywamy czas'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl