SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Współtwórczyni szczepionki AstraZeneca uhonorowana lalką Barbie

Prof. Sarah Gilbert, która współtworzyła szczepionkę firmy AstraZeneca, została wyróżniona przez firmę Mattel podobizną w postaci lalki Barbie.

Profesor Gilbert Sarah stanęła na czele zespołu naukowców, którzy na Uniwersytecie Oksfordzkim pracowali nad szczepionką na Covid-19, którą na rynek wypuściło szwedzko-brytyjskie konsorcjum AstraZeneca.

- Jestem oddana idei inspirowania kolejnego pokolenie dziewczynek do karier w STEM (zbiorowe określenie nauk ścisłych - science, technology, engineering, mathematics - przyp. red.), mam nadzieję, że dzieci, które zobaczą moją Barbie, zdadzą sobie sprawę, jak istotne są kariery w naukach ścisłych, by pomagać światu - komentuje Sarah Gilbert.  Chcę, żeby moja lalka pokazała dzieciom, że istnieją ścieżki zawodowe, których mogą nie być świadomi - oceniła.

Mattel wyróżnia kolejne bohaterki lalką Barbie

Producent lalek Barbie w podobny sposób co prof. Gilbert wyróżnił także inne kobiety w szczególny sposób przyczyniające się do walki z pandemią koronawirusa.

W gronie tym znalazły się pracownice służby zdrowia z USA Amy O'Sullivan i dr Audrey Cruz, kanadyjska lekarka i aktywistka dr Chika Stacy Oriuwa, brazylijska biolożka dr Jackqueline Goes de Jesus i australijska lekarka dr Kirby White.

Firma Mattel podała, że Amy O'Sullivan jako pielęgniarka z izby przyjęć, która leczyła pacjentów z COVID-19, później zachorowała i została zaintubowana. Po kilku tygodniach wróciła do pracy, aby kontynuować leczenie innych. Audrey Sue Cruz Las Vegas, która podczas pandemii połączyła siły z innymi lekarzami pochodzenia azjatycko-amerykańskiego, aby walczyć z uprzedzeniami rasowymi i dyskryminacją. Chika Stacy Oriuwa to rezydentka psychiatrii na Uniwersytecie w Toronto w Kanadzie, która opowiada się przeciwko systemowemu rasizmowi w opiece zdrowotnej, który dodatkowo uwydatniła pandemia. Jaqueline Goes de Jesus jako badaczka biomedyczna prowadziła sekwencjonowanie genomu wariantu COVID-19 w Brazylii. Kirby White była współzałożycielką inicjatywy Gowns for Doctors, która opracowała fartuch - można go prać i ponownie używać.

- Barbie zdaje sobie sprawę, że wszyscy pracownicy działający na pierwszej linii dokonali wielkiego poświęcenia w obliczu pandemii i wyzwań, jakie przyniosła - powiedziała Lisa McKnight, szefowa działu Barbie w Mattelu. Jak dodała, firma pokazuje ich historie, „by rzucić światło na ich wysiłki i zainspirować kolejne pokolenia do przejęcia pałeczki do tych bohaterek”.

W tym roku firma Mattel rozpoczęła największą i najważniejszą od 2015 roku kampanię reklamową marki Barbie, w którym podkreśla, że Barbie, to "lalka, która może pomóc zmienić świat".
 

Dołącz do dyskusji: Współtwórczyni szczepionki AstraZeneca uhonorowana lalką Barbie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl