SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Współzałożyciel CD Projekt odchodzi z zarządu

Z funkcji wiceprezesa CD Projekt zrezygnował Marcin Iwiński, mniejszościowy akcjonariusz spółki. Zamierza przejść do jej rady nadzorczej.

Marcin Iwiński, wiceprezes CD Projekt Marcin Iwiński, wiceprezes CD Projekt

Marcin Iwiński wiceprezesem CD Projekt pozostanie jeszcze do końca grudnia br. W zarządzie odpowiada za działalność poza Polską.

Iwiński zgłosił swoją kandydaturę na szefa rady nadzorczej firmy. O jego powołaniu zdecydują akcjonariusze na najbliższym walnym zgromadzeniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Marcin Iwiński założył CD Projekt w połowie lat 90. razem z Michałem Kicińskim. Firma początkowo zajmowała się wyłącznie sprzedażą i lokalizacją w Polsce zagranicznych gier wideo, swoją pierwszą grę „Wiedźmin” wprowadziła do sprzedaży w 2007 roku.

- Moją intencją jest pozostanie głównym akcjonariuszem, a w swojej nowej roli będę aktywnie zaangażowany we wspieranie całego zarządu - zapowiedział Marcin Iwiński w oświadczeniu.

Iwiński jest największym akcjonariuszem spółki - ma walory stanowiące 12,78 proc. jej kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Przy kursie z zamknięcia wtorkowej sesji giełdowej kapitalizacja CD Projekt wynosi 10,92 mld zł, a pakietu należącego do Iwińskiego - 1,4 mld zł.

Prezesem CD Projekt od 12 lat jest Adam Kiciński, a wiceprezesem od połowy 2011 roku - Piotr Nielubowicz. W zarządzie są także Adam Badowski, Michał Nowakowski (obaj od jesieni 2011 roku), Piotr Karwowski (od jesieni 2015 rok) oraz powołani z początkiem lutego br. Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn.

W pierwszej połowie br. CD Projekt zanotował spadek skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 19,7 proc. do 377,92 mln zł, a jego zysk netto wzrósł ze 105,05 do 113,75 mln zł. Firma mocno ograniczyła koszty pracownicze.

Dołącz do dyskusji: Współzałożyciel CD Projekt odchodzi z zarządu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl