SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wszyscy rozmawiają o poważnych sprawach” w spotach promujących polską prezydencję (wideo)

W internecie pojawiły się zabawne spoty promujące zagadnienia poruszane podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych przygotowały je agencje Young&Rubicam i Wunderman Polska.

„Wszyscy rozmawiają o poważnych sprawach” w spotach promujących polską prezydencję (wideo)

W udostępnionych właśnie filmikach omawiane są trzy ważne w życiu codziennym kwestie, które znajdują się w programie unijnych rozmów podczas polskiej prezydencji: likwidacja barier w handlu internetowym, niższe opłaty za telefoniczne połączenia roamingowe oraz wyższe nakłady na programy stypendialne Erasmus. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zleciło przygotowanie spotów, ponieważ z prowadzonych przez nie badań wynika, że według sporej części Polaków nasze przewodnictwo w Radzie UE jest projektem oddalonym od zwykłych ludzi. Filmiki mają pokazać, że polska prezydencja ma przełożenie na życie każdego z nas.

Spoty są oparte na humorystycznym zestawieniu sytuacji i dialogów z postaciami, do których tematy ich rozmów raczej nie pasują. Ma to stworzyć oryginalny klimat utrzymany w konwencji absurdu.


Filmiki na zlecenie MSZ-u przygotowały agencje Young&Rubicam i Wunderman Polska, które odpowiadają za realizacji kampanii promującej polską prezydencję w internecie. Spoty na razie zostały udostępnione na oficjalnym kanale polskiej prezydencji i są reklamowane poprzez narzędzie „Promoted videos”.

- Nie wykluczamy innych form emisji tych spotów, również w telewizji, ale na razie żadnych konkretnych planów nie mamy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Konrad Niklewicz, rzecznik polskiej prezydencji w Radzie UE. - Wiele zależy od tego, jaką popularnością te filmy będą się cieszyć na internecie - dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wszyscy rozmawiają o poważnych sprawach” w spotach promujących polską prezydencję (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
salomonix
słabiutkie....
8 8
odpowiedź
User
salomonix
słabiutkie....
8 8
odpowiedź
User
radekmac
Super! Szczególnie ten z toaletą. Uwielbiam humor a'la Adam Sandler!
8 8
odpowiedź