SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wujek Wania ma zastąpić McDonald's w Rosji

Po tym, jak McDonald's zdecydował o zakończeniu swojej działalności w Rosji władze tego kraju podjęły decyzję, że lokale zostaną otwarte ponownie, ale pod innym - i dalekim od zatwierdzonego przez McDonald’s - szyldem. Będą działać pod nazwą Wujek Wania.

Article

8 marca amerykańska sieć restauracji McDonald's ogłosiła decyzję o zamknięciu wszystkich 850 restauracji w Rosji. Oficjalne zamknięcie lokali zaplanowano na 14 marca.

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin w swoim przemówieniu zaproponował zastąpienie zagranicznych sieci rosyjskimi.

- Musimy chronić ludzi, ponieważ firmy, które teraz odchodzą, chcą zarabiać, korzystając z naszych rosyjskich surowców. Oto McDonald's, 100 procent rosyjskich surowców, ogłosił, że się zamyka. No i dobrze. Nie będzie McDonald's, tylko Wujek Wania. Należy oszczędzać miejsca pracy, a ceny obniżać - powiedział polityk.

Przedstawiciele rosyjskiego rządu powiedzieli, że „wiedzą, jak gotować kotlety i piec bułki w Rosji”

O tym, że rosyjscy przedsiębiorcy, którzy byli franczyzobiorcami McDonald's będą mogli zastąpić popularną sieć nową nazwą  powiedział także Siergiej Sobianin. Według mera Moskwy zajmie to nie więcej niż rok. Według niego rozwój biznesu ułatwią władze miasta, które na preferencyjne kredyty celowe przeznaczą 500 mln rubli.

Wniosek o znak patentowy Wujek Wania został złożony 12 marca do rosyjskiego urzędu patentowego.

Wraz z informacją o tym pokazano logo nowej sieci fast food. Internauci szybko zwrócili uwagę na jego uderzające podobieństwo do logo McDonald's, a użytkownicy Twittera stwierdzili, że wygląda „podejrzanie znajomo”.

Logo wujka Wania rzekomo przedstawia cyrylicę „B”, która odnosi się do „V” w nazwie Vanya. Producenci znaku zdecydowali się na żółte logo na jasnoczerwonym tle, z białą nazwą restauracji. Nie da się jednak ukryć, że logo zawiera charakterystyczne dla McDonald's łuki, tyle że odwrócone.

 

Dołącz do dyskusji: Wujek Wania ma zastąpić McDonald's w Rosji

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Rosjanie czeka was w najlepszym przypadku suchy chleb i czarna kawa.
65 10
odpowiedź
User
YKK
Podobno w menu będzie jajecznica z gipsu i kawa z żołędzi.
59 8
odpowiedź
User
XX
Trzeba było kupić od Agory markę Papa Diego, hehe.
58 1
odpowiedź