SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WWWybory 2005 z TVP

Telewizja Polska uruchomiła specjalną stronę internetową na której znajduje się wiele informacji dotyczących tegorocznych wyborów.

Są tam zarówno aktualne wiadomości o kandydatach na prezydenta, jak i ugrupowaniach startujących w wyborach parlamentarnych.

Na przygotowanej stronie www.tvp.pl/wybory2005 zamieszczane są wyniki aktualnych sondaży poparcia kandydatów na Urząd Prezydenta RP oraz popularności partii politycznych. Internauci mogą tam znaleźć wiele praktycznych informacji, m.in. jak głosować poza miejscem zamieszkania i jak poprawnie wypełnić kartę do głosowania.

Strona zawiera linki do stron urzędów publicznych: Sejmu, Senatu, Kancelarii Prezydenta, Państwowej Komisji Wyborczej. Można tam znaleźć tekst Ordynacji Wyborczej i Konstytucji RP, informację o ważnych wydarzeniach kalendarza wyborczego, oficjalne apele KRRiT.

Dla prowadzących kampanie wyborcze do Parlamentu i w wyborach prezydenckich na stronie tej jest wiele informacji dotyczących wzajemnych kontaktów między komitetami a TVP, jak mogą one wykorzystywać telewizyjne archiwalia, jak mogą starać się o umieszczenie płatnych audycji i ogłoszeń wyborczych, a także jak będą wyglądać zasady i jak będą przebiegać przygotowanie do emisji i sama emisja obowiązkowych bezpłatnych audycji wyborczych, do których mają prawo partie polityczne oraz komitety działające na rzecz kandydatów na senatorów i urząd prezydenta RP.

Pracownikom TVP szczególnie przydatny stać się może dział "Kampania w TVP", gdzie znajdują się zasady obowiązujące dziennikarzy i współpracowników TVP S.A. w okresie poprzedzającym tegoroczne wybory, m.in. związane z zakazem udziału dziennikarzy w komitetach wyborczych.

Strona wyposażona jest w narzędzia umożliwiające antenom TVP1, TVP2, TVP3, TV Polonia oraz TVP Kultura zamieszczanie informacji na temat programów wyborczych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WWWybory 2005 z TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl