SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wybory na www

15 maja ruszyła specjalna strona internetowa TVP poświęcona zbliżającym się wyborom na prezydenta, wyborom parlamentarnym i referendum konstytucyjnemu

Tegoroczne wybory to najważniejsze wydarzenie życia publicznego, do którego Telewizja Polska przykłada ogromną wagę. Jak zawsze, TVP chce aktywnie uczestniczyć w rzetelnym informowaniu społeczeństwa polskiego o przebiegu kampanii wyborczych, samych głosowaniach oraz być głównym medium prezentującym informacje z nimi związane. Strona internetowa przygotowana została z myślą o tych wszystkich, którzy oprócz bieżących wiadomości o wyborach, będą chcieli dowiedzieć się także czegoś o ich historii, sprawdzić sondaże wyborcze, ale także poznać opinie ekspertów na temat kolejnych kampanii, czy coraz większej roli marketingu politycznego - informuje TVP.

Na stronie znajdą się także praktyczne wskazówki np. jak głosować poza miejscem zamieszkania, kiedy oddany głos jest ważny i gdzie szukać informacji w razie wątpliwości. Internauci znajdą też linki m.in. do stron Państwowej Komisji Wyborczej, sejmu, senatu oraz teksty ordynacji wyborczych.

Za zawartość merytoryczną strony współodpowiedzialna jest specjalna, powołana przez Zarząd TVP S.A. Komisja ds. koordynacji programowej audycji informacyjnych i publicystycznych dotyczących kampanii wyborczych i kampanii referendalnej w 2005 roku oraz do rozpowszechniania w programach ogólnokrajowych i regionalnych, audycji wyborczych i referendalnych. Do jej zadań należy min. przygotowanie przez TVP działań programowych zmierzających do wzbogacenia (rozszerzenia) wiedzy wyborców o systemie politycznym i ustrojowym kraju przed wyborami.

Strona internetowa poświęcona wyborom ma spełniać rolę informacyjną i edukacyjną, pozwalającą na bieżące informowanie widzów o wszystkim, co z tymi wydarzeniami związane.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wybory na www

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl