SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Witold Kołodziejski wybrany do sejmiku mazowieckiego, a Diduszko-Zyglewska i Jurkiewicz do rady Warszawy

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski uzyskał mandat radnego sejmiku województwa mazowieckiego, a do Rady Warszawy wybrani zostali publicystka „Krytyki Politycznej” Agata Diduszko-Zyglewska i członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz. Mandatów w stołecznej radzie nie uzyskali natomiast m.in. rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska i redaktor naczelny „Trybuny” Piotr Gadzinowski.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz KiełczewskiArticle

Witold Kołodziejski do sejmiku województwa mazowieckiego startował z pierwszego miejsca listy PiS w okręgu obejmujący warszawskie dzielnice Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Ochota i Mokotów. Zagłosowało na niego 37 487 osób, czyli 12,38 proc. wyborców z tego okręgu.

Kołodziejski w ostatnich dwóch kadencjach był już radnym w sejmiku mazowieckim, w 2010 roku został też zastępcą burmistrza Ursynowa. W 2011 i 2015 roku bez powodzenia startował w wyborach do Sejmu.

W lipcu 2016 roku Kołodziejski został wybrany (z rekomendacji PIS) do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, został przewodniczącym jej obecnego składu. Miesiąc temu KRRiT odniosła się do faktu, że jako szef tego organu kandyduje do sejmiku z listy PiS. - Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski nie należy obecnie do żadnej partii politycznej. Od zawsze był zaangażowany w sprawy lokalne Warszawy i w działania na rzecz warszawiaków - stwierdzono w komunikacie KRRiT.

Do sejmiku województwa mazowieckiego wybranych zostało 24 kandydatów z listy PiS, 18 z Koalicji Obywatelskiej, 8 z PSL i jeden z Bezpartyjnych Samorządowców.

Agata Diduszko-Zyglewska startowała z czwartego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym Bemowo, Ursus i Włochy. Otrzymała 4 036 głosów (3,61 proc. maksymalnej liczby w tym okręgu). Diduszko-Zyglewska od wielu lat współpracuje jako publicystka z „Krytyką Polityczną”, jest też animatorką kultury i aktywistką.

Cezary Jurkiewicz był na pierwszym miejscu listy PiS w okręgu Wawer-Targówek-Wesoła. Zagłosowało na niego 16 219 wyborców (14,61 proc. wszystkich w tym okręgu). Jurkiewicz był radnym już w poprzedniej kadencji, pełnił też funkcję szefa klubu radnych PiS w radzie Warszawy. Od dwóch lat jest też we władzach Polskiej Fundacji Narodowej - do lipca br. był prezesem, a obecnie jest członkiem zarządu (na stanowisku prezesa zastąpił go Filip Rdesiński).

Z kolei Teresa Brykczyńska startowała z dziewiątego, ostatniego miejsca z listy PiS w okręgu Śródmieściu-Ochota. Uzyskała 656 głosów (0,7 proc.). Brykczyńska od początku ub.r. jest rzeczniczką prasową Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Piotr Gadzinowski był „jedynką” na liście SLD Lewica Razem w okręgu Ursynów-Wilanów. Zagłosowało na niego 3 532 osób (3,54 proc. wyborców w tym okręgu). To kolejne wybory, w których Gadzinowski wystartował bez powodzenia. W 2014 roku starał się o mandaty europosła (z listy SLD-UP) i radnego (z listy SLD Lewica Razem), a w 2015 roku był kandydatem do Sejmu (z listy Zjednoczonej Lewicy).

Do rady Warszawy wybrano 60 osób: 40 z listy Koalicji Obywatelskiej, 19 z PiS oraz jedną z SLD.

Dołącz do dyskusji: Witold Kołodziejski wybrany do sejmiku mazowieckiego, a Diduszko-Zyglewska i Jurkiewicz do rady Warszawy

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
Diduszko to ta od tego co udawał martwego w czasie puczu a ona robiła mu zdjęcia które obiegły świat? No i się wylansowała kobita na radną
odpowiedź
User
hmm
Diduszko to ta od tego co udawał martwego w czasie puczu a ona robiła mu zdjęcia które obiegły świat? No i się wylansowała kobita na radną


ciekawe czy mieszkańcy zacnego grodu stołecznego wybrali ją na poważnie czy dla jaj?
odpowiedź
User
Andreas
Dziwna ta polska ordynacja, która pozwala, by wybierano tych, którzy już pełnią urząd, zostali nań mianowani lub wybrani.
odpowiedź