SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wybory w USA, Barack Obama, „Gwiezdne wojny” i Ed Sheeran najpopularniejsi na Facebooku w 2015 r. (wideo)

Facebook zbadał, co angażowało najbardziej jego użytkowników w 2015 roku. Wśród najpopularniejszych wydarzeń, osób i filmów znalazły się wybory prezydenckie w USA, prezydent Barack Obama, najnowsza część „Gwiezdnych wojen” i serial „Gra o tron”.

Article

Facebook wyjaśnia, że swój roczny raport sporządził na podstawie liczby wzmianek, które pojawiły się w serwisie na konkretny temat. Zastrzegł przy tym, że dane były zbierane w sposób anonimowy i nie obejmowały prywatnych informacji o użytkownikach. Wyniki swoich szacunków Facebook umieścił na stronie yearinreview.fb.com/2015.

Wśród ważnych wydarzeń z ostatnich 12 miesięcy największe zaangażowanie użytkowników Facebooka wywołały wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które wyprzedziły zamachy terrorystyczne w Paryżu z listopada br. oraz wojna domowa w Syrii i kryzys związany z uchodźcami.

Oprócz najważniejszych wydarzeń w 2015 r. na Facebooku zbadano także popularność poszczególnych wątków w kilku innych kategoriach. Okazuje się, że wśród najpopularniejszych sportowców na pierwszych trzech miejscach znaleźli się Floyd Mayweather Jr., Manny Pacquaio oraz Ronda Rousey.

Ed Sheeran okazał się z kolei najbardziej popularnym artystą wśród użytkowników Facebooka. Wyprzedził w tej klasyfikacji Taylor Swift i Kanye Westa.

Najczęściej wspominanym przez użytkowników politykiem w br. jest Barack Obama, kolejne miejsca na podium zajęli Donald Trump i Dilma Rousseff.

W zestawieniu Facebooka nie zabrakło też kategorii filmowej. Wśród największych hitów kinowych użytkowników serwisu najbardziej interesowała najnowsza część sagi „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, która wyprzedziła „Szybkich i Wściekłych 7” oraz „Jurassic World”. Z kolei wśród seriali na pierwszy miejscu znalazła się „Gra o Tron”, na drugim „The Walking Dead”, a na trzecim „The Daily Show”.


Na liście gier, które przyciągnęły największą uwagę użytkowników Facebooka znalazła się „Fifa 15” wyprzedając „Fallout Shelter & Fallout 4” i „Call of Duty: Black Ops 3”.

Dołącz do dyskusji: Wybory w USA, Barack Obama, „Gwiezdne wojny” i Ed Sheeran najpopularniejsi na Facebooku w 2015 r. (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl