SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Popołudniowe „Wydarzenia” także w weekendy. „Mamy silny zespół”

Od stycznia 2022 roku popołudniowe wydanie „Wydarzeń” będzie emitowane na antenie kanału informacyjnego Polsat News także w soboty i niedziele. Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu w rozmowie z Wirtualnemedia.pl tłumaczy to rozwojem redakcji.

W weekend 1 i 2 stycznia w paśmie, które zajmą popołudniowe „Wydarzenia” nadawana będzie prognoza pogody i magazyn „W rytmie dnia”. Dodatkowe wydania sztandarowego programu informacyjnego Polsatu pojawiły się w ramówce na drugi weekend stycznia. Będą emitowane w sobotę i niedzielę o godz. 15.50, ale tylko na antenach Polsat News i Wydarzenia24.

Popołudniowe „Wydarzenia” w dni powszednie dodatkowo można oglądać w głównym Polsacie. Tak samo jak „Wydarzenia” o 12.50 i główne wydanie programu o 18.50 oraz program „Gość Wydarzeń” o 19.25. W weekendy główna antena stacji emituje i dalej będzie emitować tylko te dwie ostatnie pozycje. Powtórki „Wydarzeń” można oglądać na Polsat News 2.  W ramówce Polsat News i Wydarzeń24 jest też wieczorne wydanie „Wydarzeń” o 21.50.

Gawryluk: To logiczne posunięcie

Twarzą głównego wydania jest Dorota Gawryluk, a wieczornego Jarosław Gugała. Dlaczego w Polsat News w weekendy pojawią się dodatkowe wydania „Wydarzeń”? -  To naturalna konsekwencja naszego rozwoju. Mamy już silny zespół w kraju i tutaj na miejscu. Chce, aby „Wydarzenia” popołudniowe, które mają bardzo dobre wyniki, były obecne na antenie 7 dni w tygodniu. Tak jak główne wydanie. To dość logiczne - informuje Wirtualnemedia.pl Gawryluk, kierująca w Polsacie pionem informacji i publicystyki.

Katarzyna Zdanowicz debiutuje w Nowy Rok

1 stycznia w głównym wydaniu „Wydarzeń” zadebiutuje Katarzyna Zdanowicz, która wraca do Polsatu po 9 latach pracy w TVN24. Była tam m.in. prowadzącą wieczornego magazynu „Polska i świat”. Weekendowe i sylwestrowe wydania „Wydarzeń” ma też prowadzić Michał Cholewiński, który do Polsat News dołączył w czerwcu. Wcześniej był związany z Telewizją Polską i TVN24. Z anteny TVP Info wraz z żoną Agatą Biały-Cholewińską zniknął po krytyce wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Żona prezentera od listopada również pracuje w Polsat News.

Z naszych informacji wynika, że w najbliższych tygodniach w roli prowadzącej „Wydarzeń” o 12.50 może zadebiutować Aleksandra Janiec, prezenterka kanału Wydarzenia24, wcześniej związana z portalem TVN24.pl i kanałem informacyjnym TVN24. Ostateczna decyzja o tym debiucie jeszcze jednak nie zapadła.

W listopadzie br. główne wydanie „Wydarzeń” tylko w Polsacie i Polsat News (bez naziemnego kanału telewizyjnego Wydarzenia24) oglądało średnio prawie 1,9 mln widzów, co dało tym kanałom Polsatu 14,43 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Polsat News miał 1,63 proc. udziału w rynku, natomiast stacja Wydarzenia24 0,404 proc.

Dołącz do dyskusji: Popołudniowe „Wydarzenia” także w weekendy. „Mamy silny zespół”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
Szkoda, że nie w głównym Polsacie.
odpowiedź
User
koko
Silny zespół za miskę ryżu
odpowiedź
User
noweSloneczkoPolsatu
Same qzwa debiuty,co to Opole czy co?!?!?!!!!
odpowiedź