SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydatki na bezpieczeństwo będą rosły

Największa część tej kwoty przypadnie na rozwój systemów wykrywania intruzów, rozwiązania oceniające podatność systemów na włamania i narzędzia zarządzania ochroną

Jak szacuje Datamonitor, wydatki firm na produkty gwarantujące bezpieczeństwo informacji będą rosły i zwiększą się z poziomu 7,1 mld USD w roku ubiegłym do 13,5 mld USD w 2006r.

Największa część tej kwoty przypadnie na rozwój systemów wykrywania intruzów, rozwiązania oceniające podatność systemów na włamania i narzędzia zarządzania ochroną. Średni roczny wzrost wydatków na zabezpieczenia w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki wyniesie 18%.

W następnych latach widoczny będzie także dalszy wzrost na rynku rozwiązań oprogramowania antywirusowego i firewalli, co będzie związane z wysokim ryzykiem wybuchu epidemii wirusowej. Datamonitor sugeruje, że firmy stosując wielowarstwowy model bezpieczeństwa, będą zwiększały wydatki na rozbudowę systemów zabezpieczeń, które obejmą zarówno sieci korporacyjne i serwery, jak i pojedyncze komputery czy nawet osobiste organizery. "To spowoduje zwiększoną sprzedaż tradycyjnych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo, jak również rozbudzi popyt na rynku rozwiązań komplementarnych, oferujących m.in. filtrowanie zawartości poczty” – powiedział analityk . Datamonitor.

Firma analityczna zauważa także, że rozwój różnego rodzaju zabezpieczeń stosowanych w firmach powoduje, że problemem staje się właściwe zarządzanie nimi. Tak więc osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo sieci korporacyjnych będą coraz bardziej przychylnym okiem patrzeć na technologie wspomagające zarządzanie i kontrole nad setkami alarmów bezpieczeństwa, które są generowane codziennie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydatki na bezpieczeństwo będą rosły

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl