SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydatki na reklamę w mediach

Telewizja ma wciąż największy udział w pozyskiwaniu reklam

Wydatki na reklamę w mediach w okresie od stycznia do końca sierpnia tego roku wyniosły 6,56 mld zł. W tym czasie najwięcej wydano na reklamę żywności, a największym reklamodawcą był Unilever - wynika z danych MediaMonitoring.

Telewizja ma wciąż największy udział w pozyskiwaniu reklam. W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku sięgnął on 60,72 proc., podczas gdy udział prasy był o połowę mniejszy (31,09 proc.). Najmniej pieniędzy z budżetów na reklamę trafiło w tym czasie do radia (8,19 proc.).

Za wydatkami na reklamę żywności, które w okresie od stycznia do końca sierpnia wyniosły łącznie 1,52 mld zł, na kolejnych miejscach pod względem wielkości budżetów reklamowych znalazły się następujące sektory: telekomunikacja (719,9 mln zł), środki do pielęgnacji ciała (659,3 mln zł), rozrywka i kultura (628,2 mln zł) i sprzedaż (581,4 mln zł).

W gronie największych reklamodawców w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku poza Unileverem (195,3 mln zł) znaleźli się: Polska Telefonia Cyfrowa (175,7 mln zł), Polkomtel (171 mln zł), Procter & Gamble (161,2 mln zł) i Centertel (152 mln zł)

Projekt MediaMonitoring koordynowany jest przez SMG/KRC i obejmuje dane z AGB Polska (telewizja), Agory (prasa) i CR Media (radio).

Dane o wydatkach na reklamę nie obejmują rabatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydatki na reklamę w mediach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl