SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca „Dbam o zdrowie” i „Magazynu 60+” z 5 mln zł wpływów i 14 tys. zł zysku

W ub.r. spółka Bez Recepty (należy do grupy kapitałowej Pelion), wydawca pism „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”, „Magazyn 60+” i „Nasza Firma” zanotowała wzrost przychodów o 1,7 proc. do 4,99 mln zł oraz 14,4 tys. zł zysku netto.

Article

Przychody sprzedażowe firmy Bez Recepty poszły w górę z prawie 4 do 4,24 mln zł, koszty wytworzenia produktów na własne potrzeby poszedł w dół z 899,1 do 750,9 tys. zł, a wynik ze zmiany stanu produktów - z 10,5 do -7,2 tys. zł.

Spółka wydaje odpłatny miesięcznik „DOZ Magazyn dbam o zdrowie” i darmowy „Magazyn 60+” dystrybuowane m.in. w aptekach DOZ. W sprawozdaniu poinformowała, że średni nakład pierwszego tytułu wynosi 80 tys. egz., a drugiego - 50 tys. egz. Ponadto jest wydawcą kwartalnika „Nasza Firma” (w średnim nakładzie ok. 6,5 tys. egz.) dla pracowników grupy Pelion.

W ub.r. przy redagowaniu „DOZ Magazynu dbam o zdrowie” dalej współpracowała z Ringier Axel Springer Polska, a przy „Magazynie 60+” ze spółką Time należącą do Grupy ZPR Media. W lipcu br. redagowanie tego drugiego tytułu przejęło Wydawnictwo Bauer.

Koszty operacyjne Bez Recepty w ub.r. wyniosły 4,35 mln zł, co wobec 4,09 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 6,3 proc. Wydatki na usługi obce zmalały z 2,89 do 2,65 mln zł, a na wynagrodzenia - z 284,8 do 250,4 tys. zł. Natomiast pozostałe koszty rodzajowe poszły w górę z 846,7 tys. zł do 1,38 mln zł.

Wyższy wzrost kosztów niż przychodów spowodował pogorszenie się wskaźników rentowności firmy. Zysk sprzedażowy zmalał z 811,2 do 637,1 tys. zł, a po spadku pozostałych kosztów operacyjnych z 793,7 do 634,7 tys. zł zysk brutto zmniejszył się z 42,1 do 29,7 tys. zł, a zysk netto - z 15,7 do 14,4 tys. zł.

Firma Pelion, do której należy Bez Recepty, zdecydowała się jego zeszłoroczny zysk przeznaczyć na kapitał zapasowy.

- Zarząd Wydawnictwa Bez Recepty będzie dążył do systematycznego zwiększania przychodów ze sprzedaży reklam oraz podwyższania efektywności i rentowności przychodów. Podobnie jak w roku ubiegłym Spółka będzie koncentrowała się na prowadzeniu działalności wydawniczej - zapowiedziano w sprawozdaniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Dbam o zdrowie” i „Magazynu 60+” z 5 mln zł wpływów i 14 tys. zł zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl