SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Newsweeka”: Tomasz Lis demonstrował jako obywatel RP

Aktywny udział Tomasza Lisa, redaktora naczelnego „Newsweeka” w sobotniej demonstracji Komitetu Obrony Demokracji wzbudził kontrowersje. Ringier Axel Springer Polska, wydawca „Newsweeka”, podkreśla, że Lis był tam jako osoba prywatna, a nie jako szef tygodnika.

Article

Tomasz Lis podczas demonstracji organizowanej przez KOD w sobotę w Warszawie przemawiał do jej uczestników. Komentował otrzymanie antynagrody „Hiena roku” od Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, z ironią przytoczył też szeroko komentowane w ostatnich dniach słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o jego oponentach politycznych: „Polacy najgorszego sortu” oraz „Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje”.

- Mogą nam odbierać programy, mogą nam wyłączać mikrofony, ale nigdy nie zamkną nam ust - zadeklarował Tomasz Lis podczas manifestacji. Podkreślił, jak cenne i okupione ofiarną walką poprzednich pokoleń Polaków są wartości takie jak wolność i demokracja. - Czy pozwolimy to sobie odebrać tylko dlatego, że taki jest kaprys jednego faceta? Nie, nigdy! - powiedział.

Aktywność szefa „Newsweeka” na demonstracji wzbudziła kontrowersje wśród niektórych komentujących na Twitterze. Zaczęli pytać, czy Tomasz Lis chce zostać politykiem, pojawiły się nawet głosy, że będzie on kandydować w 2020 roku na urząd prezydenta Polski.

 - Dzisiejszym wystąpieniem Tomasz Lis chyba rozpoczął oficjalną karierę polityczną. To dobrze, przynajmniej wszystko będzie jasne - napisał Mariusz Staniszewski, zastępca redaktora naczelnego „Wprost”. W podobnym tonie komentował satyryk Szymon Majewski.

Ringier Axel Springer Polska nie widzi problemu w sobotnim udziale redaktora naczelnego „Newsweeka” w manifestacji KOD-u. - Tomasz Lis wziął udział w demonstracji jako osoba prywatna. W związku z tym nie możemy komentować jego decyzji - mówi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji Grupy Onet-RASP. - Każdy z nas funkcjonuje codziennie w kilku rolach: jako pracownik, ale tez rodzic, małżonek, dziecko, ekspert. Tomasz Lis przyszedł w sobotę pod Sejm przede wszystkim jako obywatel RP - podkreśla Odachowska.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Newsweeka” w październiku br. wyniosła 130 257 egz.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Newsweeka”: Tomasz Lis demonstrował jako obywatel RP

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
burak
Aha, jako obywatel demonstruje, a później jako dziennikarz prowadzi program w TV, jako mąż wraca do domu, a jako triatlonista startuje w triatlonie. Logiczne.
odpowiedź
User
dod
Widzę, że zapytaliście RASP o Lisa. A zapytacie też drugą stronę o Sakiewicza, Karnowskiego i innych na manifestacji "naród z partią, partia z narodem"?
odpowiedź
User
Jagoda
Abstrahując od tego, że Lisa nie powinno tam być to zobaczcie co się dzieje gdy jakaś partia wygrywa wybory marketingiem nienawiści. Teraz każdy bank, każde wydawnictwo i wiele innych firm boi się, że w dowolnym wydarzeniu publicznym pojawi się jakieś skojarzenie polityczne z tą firmą i grupa wyznawców tej czy tamtej polityki od razu wciągnie taką firmę w polskie piekiełko. Paranoja do czego doprowadzają politycy i posłuszeństwo im
odpowiedź