SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca „Świerszczyka” wprowadza miesięcznik „Moje Maluchy” dla przedszkolaków, naczelną Małgorzata Węgrzecka

Wydawnictwo Nowa Era wprowadziło na rynek miesięcznik „Moje Maluchy”, obrazkowe czasopismo dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jego naczelną jest Małgorzata Węgrzecka, która szefuje również redakcji „Świerszczyka”. Tytuł będzie wsparty kampanią reklamową.

Article

Magazyn ma inspirować dzieci do samodzielnej zabawy, pomagać w kształtowaniu percepcji wzrokowej i nabywaniu sprawności manualnej oraz przygotowywać je do nauki pisania i logicznego myślenia. Każdy numer zawiera 24 kolorowe, wielkoformatowe plansze - strony z ilustracjami i prostymi zadaniami do wykonania (np. rysowanie po śladzie, kolorowanie wg kodu, wyszukiwanie elementów, dopasowywanie naklejek wg różnych instrukcji). Dzieci mogą spróbować rozwiązać je samodzielnie (wspierając się instrukcją obrazkową) lub poprosić o pomoc rodziców.

Tytuł przeznaczony jest dla dzieci od drugiego roku życia. Cena pierwszego numeru wynosi 7,50 zł, kolejnych 8,50 zł, a w prenumeracie 6,90 zł. Objętość pisma to 24 strony plus 30 naklejek. Miesięcznik dostępny jest w kioskach i salonach prasowych. Można go również zamówić w prenumeracie na stronie mojemaluchy.pl. Nakład pierwszego numeru to 55 tys. egzemplarzy.

Miesięcznik jako jedyny na rynku dostępny jest w dwóch niestandardowych rozmiarach - tzw. dużym (33 cm wysokości) i ogromnym (38 cm wysokości). Za stronę graficzną i rysunki do „Moich Maluchów” odpowiada znana ilustratorka Anna Genlser specjalizująca się w twórczości dla najmłodszych dzieci.

Redaktor naczelną „Moich Maluchów” jest Małgorzata Węgrzecka, która szefuje również redakcji „Świerszczyka”.

- Wprowadzenie nowego tytułu prasowego do naszego portfolio jest naturalną konsekwencją strategii rozwoju wydawnictwa. Nowa Era to silna marka na rynku edukacyjnym z olbrzymim doświadczeniem, które postanowiliśmy wykorzystać także do rozbudowania oferty komercyjnej. Pismo jest jednym z zaplanowanych na ten rok debiutów - mówi Eliza Amanowicz, dyrektor wydawnicza Nowej Ery.  - Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że w opinii rodziców na rynku prasowym wciąż brakuje wartościowych czasopism, które w wyważony sposób łączyłyby w sobie zarówno aspekt rozrywkowy, jak i edukacyjny - dodaje Amanowicz.

W czasopiśmie nie będzie komercyjnych reklam, jedynie autopromocyjne komunikaty wydawnictwa. Wejście pisma na rynek wsparte jest kampanią reklamową, która obejmuje m.in. promocję w punktach sprzedaży i kampanię online: e-mailingi, reklamę w social mediach, Google Display Network oraz retargeting.

Za zakup mediów odpowiada MR Target. Pozostałe działania reklamowe, w tym kreacja graficzna została przygotowana przez wydawcę. Obsługą PR zajmuje się PRart Media.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Świerszczyka” wprowadza miesięcznik „Moje Maluchy” dla przedszkolaków, naczelną Małgorzata Węgrzecka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl