SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „W Sieci” nie chce już telewizji. Stawia na wideo w internecie

Fratria, wydawca tygodników „W Sieci” i „ABC”, nie wystartuje w konkursach na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. - Nie byłoby to opłacalne przedsięwzięcie - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Przybek, prezes spółki.

Tomasz PrzybekArticle

Fratria, biorąc udział w konsultacjach dotyczących oferty programowej MUX-8, które wiosną organizowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, stwierdziła, że budowa własnego, nowego kanału telewizyjnego to naturalny kierunek rozwoju firmy.

- Jestem pewien, że to nieuniknione, aby taki projekt we Fratrii zrealizować. Jeśli chcemy budować niezależne, kompetentne i profesjonalnie przygotowywane media - to ten kierunek rozwoju grupy uważam za konieczny - mówił w maju Wirtualnemedia.pl Tomasz Przybek. Zapowiedział też, że przy projektach telewizyjnych Fratria współpracować będzie z byłymi prezesami TVP: Romualdem Orłem i Bronisławem Wildsteinem.

Teraz Przybek przyznaje, że wydawnicza spółka nie będzie startować w żadnym z czterech konkursów na nadawanie na MUX-8, ogłoszonych w lipcu przez KRRiT. - Rynek podąża w innym kierunku - mówi nam prezes Fratrii, dodając, że wejście do naziemnej telewizji cyfrowej nie byłoby dla firmy opłacalnym przedsięwzięciem.

Fratria zamierza skoncentrować się na produkcji kontentu wideo, ale na potrzeby własnych portali internetowych. W maju br. uruchomione zostało studio wideo, w którym nagrywane są już komentarze publicystów dla portalu wPolityce.pl. Tomasz Przybek na przyszły rok zapowiada znaczące poszerzenie oferty wideo dostępnej w serwisie.

Przypomnijmy, że w 2013 roku w konkursie na nadawanie na MUX-1 startowała Apella, większościowy udziałowiec Fratrii. Chciała ona uruchomić na tym multipleksie kanał edukacyjno-poznawczy, ale KRRiT wybrała ostatecznie stację Fokus TV.

Jak już informowaliśmy, w postępowaniach na nadawanie czterech programów na MUX-8 zamierzają wystartować też firmy: Kino Polska TV, która zgłosi kanały do każdego konkursu  Agora i Grupa ZPR Media, które chcą przedstawić propozycje co najmniej dwóch stacji oraz Telewizja Puls zainteresowana prawdopodobnie też dwoma kanałami. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 18 września br.

Fratria wydaje tygodnik opinii „W Sieci” i „ABC”, a miesięczniki „W Sieci Historii”, „Gazeta Bankowa” i „Fronda” oraz serwisy internetowe z Grupy wPolityce.pl (wPolityce.pl, wGospodarce.pl, wNas.pl i wSieci.pl).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „W Sieci” nie chce już telewizji. Stawia na wideo w internecie

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ex
Wielka szkoda, choć jestem za tym by połączyli siły z TV Republika stając się jej mniejszościowym udziałowcem i wspólnie wspierać dodanie jej do cyfrowej naziemnej telewizji. W końcu w jedności siła niż działania na własną rękę....
odpowiedź
User
MAX
Jedna PISsowska brednia wystarczy
odpowiedź
User
234234
NIE dla politycznych telewizji i mediów
odpowiedź