SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca “W Sieci” przejmuje “Gazetę Bankową”

Fratria, wydawca tygodnika “W Sieci” i serwisu wPolityce.pl, rozbudowuje swoją grupę medialną. Od października br. przejmie od swojego większościowego udziałowca - spółki Apella - wydawanie miesięcznika “Gazeta Bankowa”.

- Przyjęcie „Gazety Bankowej” do naszego portfolio wydawniczego jest efektem konsekwentnie prowadzonej strategii budowy silnej grupy medialnej - mówi prezes Fratrii Tomasz Przybek. - To tytuł nie tylko prestiżowy, ale przede wszystkim opiniotwórczy, który daje nam, dzięki współpracy z naszym portalem wGospodarce.pl, szansę na osiągnięcie dobrej pozycji w segmencie wydawnictw biznesowych - dodaje Przybek.

Nowy wydawca zapowiada dokonanie zmian gwarantujących uatrakcyjnienie czasopisma oraz zbudowanie krótko- i długoterminowych strategii rozwoju, a w konsekwencji umocnienie pozycji magazynu opinii wśród odbiorców: managerów i wyższej kadry zarządzającej.

Jak podano w komunikacie, „Gazeta Bankowa” nie zmieni swojego charakteru, jednak włączenie czasopisma w strukturę Fratrii pozwoli na koordynację działań i podejmowanych przez redakcje tematów w ramach wszystkich tytułów prasowych i internetowych. Skład redakcji „Gazety Bankowej” pozostaje bez zmian (redaktorem naczelnym jest Maciej Goniszewski), ale wzmocniony zostanie o potencjał newsroomu Fratrii. Redakcja przejętego miesięcznika będzie przygotowywać artykuły z dziedziny ekonomii, bankowości i gospodarki, które trafią na łamy “W Sieci”. Fratria podaje też, że buduje nowy dział wydawniczy oraz reklamowy.

„Gazeta Bankowa” wydawana od 1988 roku. Magazyn specjalizuje się w analizach gospodarczych, prognozach rynkowych, omawianiu najnowszych trendów rynkowych oraz praktycznym przedstawianiu specjalistycznej wiedzy managerskiej. Tytuł dociera przede wszystkim do managerów wyższego i średniego szczebla, zarówno w firmach związanych z rynkiem finansowym, jak i z innych branż. Miesięcznik nie należy do ZKDP.

Fratria jest wydawcą tygodnika opinii “W Sieci”, miesięcznika historycznego “W Sieci Historii” oraz portali internetowych wPolityce.pl, wNas.pl, wGospodarce.pl i wSumie.pl.

Apella, obsługująca reklamowo SKOK-i, jest większościowym udziałowcem Fratrii. Mniejszościowe udziały należą do Jacka i Michała Karnowskich.

Dołącz do dyskusji: Wydawca “W Sieci” przejmuje “Gazetę Bankową”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wizjoner
Za parę lat przejmą Agorę.
odpowiedź
User
Dzijo
Skoki rosną w siłę! i bardzo dobrze!
odpowiedź
User
agata
Trzymam kciuki!
odpowiedź