SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Wprost” i „Do Rzeczy”: 72 proc. wpływów z reklam, 4,4 mln zł zysku netto

W ub.r. grupa PMPG Polskie Media, wydająca m.in. tygodniki „Wprost” i „Do Rzeczy”, przy wzroście przychodów o 52 proc. do 45,72 mln zł zwiększyła zysk netto z 4,16 do 4,41 mln zł.

Katarzyna Gintrowska, prezes PMPG Polskie Media (fot. materiały prasowe)Article

Przychody grupy PMPG Polskie Media z usług reklamowych i sponsoringowych wyniosły w ub.r. 31 mln zł, stanowiąc 72 proc łącznych wpływów. Przyczynił się do tego fakt, że przez cały ub.r. można już było organizować eventy.

Natomiast sprzedaż papierowych wydań tygodnika „Do Rzeczy” i miesięcznika „Historia Do Rzeczy” wygenerowała ok. 7 mln zł przychodów. Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Do Rzeczy” wynosiła 29 564 egz., z czego 22 500 tys. w wersji papierowej.

Liczba subskrybentów cyfrowych „Wprost” wzrosła w ub.r. o 77 proc. (nie podano, ile wynosiła na koniec grudnia).

- Ciągły rozwój i poprawianie atrakcyjności oferty reklamowej dla klienta biznesowego zaowocowały wzrostem przychodu. Dodatkowym, pozytywnym impulsem okazało się stopniowe ograniczanie liczby zakazów, nakazów i zaleceń związanych ze stanem epidemii, co pozwoliło na organizację wydarzeń biznesowych oraz zaktywizowało klientów biznesowych do działań w obszarze reklamy, promocji i PR - wyliczyła w komunikacie Katarzyna Gintrowska prezes PMPG Polskie Media.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zysk EBITDA firmy zmalał z 5,62 do 5,3 mln zł, a operacyjny - z 4,3 do 3,85 mln zł. Rentowność poprawiło 1,54 mln zł brutto ze sprzedaży działki i spadek kosztów finansowych z 5,9 do 1,15 mln zł. Zmalały też wpływy finansowe - z 6,09 do 3,03 mln zł, bo w 2021 roku firma uzyskała umorzenie spłaty części środków z tarcz pomocowych.

W lipcu ub.r. PMPG Polskie Media ogłosiła przegląd opcji strategicznych, wśród których jest współpraca z potencjalnymi inwestorami.  Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej były prezes Michał Lisiecki.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Wprost” i „Do Rzeczy”: 72 proc. wpływów z reklam, 4,4 mln zł zysku netto

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ewa
Super!
odpowiedź
User
Adam
Gratulacje!
odpowiedź
User
Agnieszka
Pozytywnie. Tak trzymajcie.
odpowiedź