SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca “Wprost” inwestuje w tygodnik Lisickiego. Start 1 marca

Michał M. Lisiecki i Platforma Mediowa Point Group, która wydaje tygodnik "Wprost", będą inwestorami nowego tygodnika opinii, którym pokieruje Paweł Lisicki.

Paweł Lisicki

Paweł Lisicki

Ramowa umowa inwestycyjna, określająca założenia funkcjonowania spółki, została podpisana 20 grudnia. Zgodnie z nią czasopismo ma mieć charakter społeczno-polityczny.

Inwestycja prowadzona będzie przez jedną z zależnych od PMPG spółek, która zmieni nazwę na Orle Pióro. Jej udziałowcami staną się strony umowy (Paweł Lisicki, Michał M. Lisiecki i Platforma Mediowa Point Group) oraz trzon zespołu redakcyjnego nowego czasopisma. Tygodnik będzie finansowany przez Michała M. Lisieckiego (jako inwestora prywatnego) oraz Platformę Mediową Point Group.

Nowe czasopismo ma ukazać się w sprzedaży 1 marca 2013 roku. W jego redakcji znajdą się byli autorzy "Uważam Rze" m.in. Rafał Ziemkiewicz, Bronisław Wildstein, Piotr Gabryel, Waldemar Łysiak, Piotr Semka, Cezary Gmyz, Piotr Gursztyn, Andrzej Horubała, Agnieszka Rybak, a także Tomasz Wróblewski czy Piotr Gontarczyk (więcej na ten temat).

- Kilkanaście dni temu na konferencji prasowej zapowiedziałem powstanie nowego czasopisma, które będzie następcą „Uważam Rze”. Mówiłem też, że podstawowym warunkiem powołania nowego tytułu będzie zagwarantowanie redakcji niezależności. Tę zaś daje, mówiłem, własność lub współwłasność. I to właśnie udało się osiągnąć. Pierwszy raz w Polsce powstaje spółka wydawnicza, której realnymi współwłaścicielami są dziennikarze i publicyści. Ostatecznie to oni będą decydować o linii politycznej pisma.
 
Tych ostatnich kilkanaście dni poświęciłem niemal wyłącznie na rozmowy z potencjalnymi inwestorami, czego skutkiem jest też i to, że na stronie tygodniklisickiego.pl nie ma moich tekstów. Zabawna skądinąd sytuacja, ale zapewniam wszystkich, że pisanie komentarzy wydaje mi się rzeczą znacznie ciekawszą, niż mozolne negocjowanie, sczytywanie dokumentów prawnych i ich ocena. Musiałem wybrać kogoś, kto z jednej strony ma doświadczenie, dysponuje odpowiednim kapitałem, ale też, rzecz najważniejsza, rozumie specyfikę rynku mediów i wie, jakie znaczenie i jaką wartość ma niezależność redakcji. Kto będzie potrafił zapewnić silną pozycję biznesową nowej spółki, a z drugiej strony zgodzi się na to, żeby jego równoprawnym partnerem był zespół publicystów.
 
Wczoraj udało się nam zawrzeć porozumienie z Michałem Lisieckim i Platformą Mediową Point Group, dzięki czemu mogę już nie tylko zapowiadać, ale po prostu obiecać, że wkrótce powstanie nowy tygodnik. Cieszę się, że to na co czekały setki tysięcy czytelników „Uważam Rze”, których w brutalny sposób pozbawiono możliwości czytania w jednym piśmie artykułów Bronisława Wildsteina, Rafała Ziemkiewicza, Waldemara Łysiaka, Piotra Semki, Piotra Gabryela i wielu, wielu innych autorów, stanie się faktem -
informuje Paweł Lisicki.

>>> Tygodniki opinii nadal tracą czytelników - raport Wirtualnemedia.pl

Platforma Mediowa Point Group w trzech pierwszych kwartałach br. zanotowała 10,8 mln zł straty netto przy przychodach ze sprzedaży wynoszących 47,4 mln zł (przeczytaj o tym więcej). Przy czym PMPG na koniec września miała 19 mln zł aktywów trwałych i 23 mln zł aktywów obrotowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca “Wprost” inwestuje w tygodnik Lisickiego. Start 1 marca

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anz
będzie dobrze, szkoda tylko że trzeba będzie czekać do marca. Konkurencja z Karnowskimi wydaje się być świetną.
odpowiedź
User
lolek
zycze powodzenia;] w miejsce Uwazam Rze, beda dwa tygodniki a kwiecien/maj planowana jest rowniez TV;] akcja pozbycia sie prawicy chyba przybrala nieoczekiwany zwrot;]
Tylko po Michniku nie poznamy, ze sie zajaknie na ta sytuacje;]
odpowiedź
User
gangsta
Będzie totalna wtopa, Lisiecki jest bankrutem, więc wszedł w Układ z Lisickim, żeby wziąć pod to kredyt. Domek z kart runie szybko grzebiąc i Tygodnik Lisickiego i Wprost.
odpowiedź