SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Wprost” wygrał z Romanem Giertychem. Sąd apelacyjny zniósł zakaz sprzedaży tytułu

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił postanowienie o zabezpieczeniu tytułu „Wprost” (AWR „Wprost”), wydane przez sąd okręgowy na wniosek Romana Giertycha we wrześniu ub.r. - Nie było podstaw do tak daleko idącego zabezpieczenia, a wcześniejsza decyzja była niesprawiedliwa - uzasadniał sąd.

We wrześniu Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał spółce AWR „Wprost”, wydającej pismo, sprzedaży tytułu, przychylając się w ten sposób do wniosku Romana Giertycha. Mecenas chciał zabezpieczyć roszczenie przed mającym się rozpocząć procesem cywilnym (więcej na ten temat).

Pod koniec października do redakcji „Wprost” wkroczył komornik, który zajął konta bankowe wydawcy (więcej na ten temat). Chodziło o kwotę 100 tys. zł zabezpieczenia na poczet odszkodowania w procesie wytoczonym przez Romana Giertycha.

W swoim orzeczeniu sąd apelacyjny stwierdził, że zabezpieczenie majątkowe w postaci zajęcia rachunku bankowego jest niezasadne. - Zajęta suma pieniężna znajduje się na rachunku depozytowym sądu. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie sądu w przedmiocie uchylenia tego zabezpieczenia - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Anna Pawłowska-Pojawa, rzecznik prasowa PMPG Polskie Media.

Sąd apelacyjny zwrócił ponadto uwagę, że sytuacja finansowa spółki PMPG nie powinna budzić wątpliwości, albowiem zarówno jednostkowe, jak i skonsolidowane sprawozdania finansowe, wykazują zysk netto. - Niedopuszczalne jest z punktu widzenia ekonomicznego, jaki i prawnego, uznawanie za aktualny stan finansowy spółki sprzed półtora roku - argumentował sąd.

Z Romanem Giertychem w poniedziałek nie udało nam się skontaktować.

>>> Zobacz Jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Wprost” w listopadzie ub.r. wyniosła  41 353 egz. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Wprost” wygrał z Romanem Giertychem. Sąd apelacyjny zniósł zakaz sprzedaży tytułu

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
I koniec polityki
Utopili chłopa UD-ecy. Zdolnego. Czasem.
odpowiedź
User
i jeszcze raz cenzura ubecko-udecka
UD-ecki pachoł z tego Romusia wylazłłł. A taki zdolny. Czasem.
odpowiedź
User
UWAGA !
Bierutowska cenzura kolesiów z WP. Wybrany temat nie istnieje. Wlewatywie.pl to było: wystąpił błąd. A to tylko zwykłe kłamstwa i bolszewicka cenzura tego przestępcy po drugiej stronie monitora.
odpowiedź