SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawcy będą mogli sprzedawać e-booki na Chomikuj.pl

W serwisie Chomikuj.pl wydawcy będą mogli odpłatnie dystrybuować pliki, przede wszystkim z e-bookami, za pośrednictwem użytkowników. Ci ostatni będą otrzymywać prowizje za treści legalnie sprzedane przy ich udziale.

Wydawcy będą mogli sprzedawać e-booki na Chomikuj.pl

Na Chomikuj.pl zostaną wprowadzone w najbliższym czasie opcje pod nazwą Platforma Ochrony Wydawców oraz Dystrybucji Plików. Będą one dostępne dla wydawców, dystrybutorów i autorów treści cyfrowych.

W ramach nowych funkcjonalności wydawcy będą mogli szybko, przy pomocy dosłownie jednego kliknięcia, zgłaszać do zablokowania pliki, które są udostępnianie nielegalnie. Ponadto zyskają możliwość dystrybucji swoich treści na Chomikuj.pl. W swoich profilach będą mogli umieszczać pliki, np. z e-bookami, które chcieliby sprzedawać w internecie. Treści te będą mogły swobodnie krążyć pomiędzy kontami użytkowników serwisu, którzy wzajemnie będą polecać sobie najciekawsze z nich. Jednak obejrzenie zawartości lub pobranie każdego pliku będzie możliwe dopiero po uiszczeniu opłaty. Zyski ze sprzedaży – rozliczane na podstawie miesięcznych zestawień – otrzymają nie tylko wydawcy. Prowizja będzie również przyznawana użytkownikowi, z konta którego pobrano odpłatnie określony plik.

Kupno treści na Chomikuj.pl będzie się odbywać przy wykorzystaniu wirtualnej waluty – Chomikowych Punktów, które są już w obiegu na stronie. Obecnie trwają ostatnie testy całego systemu, przygotowywanego od wielu miesięcy. Jego start nastąpi jeszcze przed końcem wakacji.

Chomikuj.pl uzasadnia, że nowa platforma pozwoli wydawcom sprzedawać swoje treści w serwisie, a użytkowników będzie zachęcać – w formie prowizji od płatnych pobrań plików z ich profili – do legalnej dystrybucji. Zapowiadane funkcjonalności to jednocześnie odpowiedź portalu na protesty wydawców przeciwko nielegalnemu udostępnianiu w nim za darmo pirackich wersji książek. Przypomnijmy, że na początku lipca Polska Izba Książki zapowiedziała złożenie w tej sprawie zbiorowego pozwu przeciwko serwisowi (więcej).
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawcy będą mogli sprzedawać e-booki na Chomikuj.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl