SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Bauer po 14 latach zamyka magazyn „Mam Dziecko”

W środę 2 marca br. na rynku pojawiło się ostatnie wydanie magazynu dla rodziców  „Mam Dziecko” (Wydawnictwo Bauer), który ukazywał się przez niemal 14 lat. Mimo zamknięcia tytułu wszyscy pracownicy redakcji pozostają w firmie.

Article

Jak wynika z naszych informacji, zaprzestanie wydawania papierowego miesięcznika to raczej element strategii spółki niż reakcja na spadające wyniki pisma. Średnia sprzedaż ogółem „Mam Dziecko” w ostatnim roku jednak mocno zmalała. W okresie od stycznia do listopada 2014 roku wyniosła 26 460 egz., a w analogicznym okresie ub.r. już tylko 13 769 egz. (dane ZKDP).

Treści dotąd ukazujące się w drukowanym tytule wzmocnią serwis parentingowy Mamdziecko.interia.pl. - Od chwili powstania magazynu „Mam Dziecko” zależało nam na jak najszybszym dotarciu do czytelniczek, aby dostarczyć młodym mamom potrzebnej im wiedzy w czasie rzeczywistym. W moim przekonaniu wortal mamdziecko.interia.pl obecnie najlepiej spełni tę funkcję - mówi Monika Krokiewicz, wydawca magazynów kobiecych i członek zarządu Wydawnictwa Bauer.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Część treści z „Mam Dziecko” została przeniesiona także do miesięcznika „Świat Kobiety”, w którym od wydania majowego znajdzie się specjalna rubryka pod marką zamkniętego pisma.

Osoby pracujące dotychczas w magazynie „Mam Dziecko” na czele z szefową tytułu Magdaleną Chomicką pozostają w Wydawnictwie Bauer. Otrzymają inne zadania, ale spółka nie ujawnia szczegółów.

„Mam Dziecko” ukazywało się na rynku od sierpnia 2002 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Bauer po 14 latach zamyka magazyn „Mam Dziecko”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Tomku, a mówiłeś że Bauer w Polsce nie zamyka pism - taka strategia. Jednak zamyka i coś czuje że MDz nie będzie ostatnie. Powodzenia!
odpowiedź
User
Lara
Tomku, a mówiłeś że Bauer w Polsce nie zamyka pism - taka strategia. Jednak zamyka i coś czuje że MDz nie będzie ostatnie. Powodzenia!

A Filipinka? Ładnie nazwane - zawieszona i tak "wisi" już od 10 lat
odpowiedź