SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer zwalnia kilkanaście osób z redakcji graficznej

Wydawnictwo Bauer w ramach reorganizacji rozstało się z kilkunastoma pracownikami Redakcji Graficznej. Pięć osób z tej redakcji dołączy natomiast do zespołu Global Graphics, działającego w należącej do Bauera agencji AKPA – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

- Rozpoczęty w lipcu ubiegłego roku proces poszerzania zakresu działalności AKPY o nowe usługi wchodzi w nowy etap. Od września br. działający w AKPIE Global Graphics Team, świadczący usługi graficzne dla innych oddziałów segmentu wydawniczego Bauera, zwiększa zatrudnienie i poszerza zakres usług w obszarze międzynarodowym. To przede wszystkim wyraz uznania dla jakości pracy i kompetencji naszego zespołu – informuje Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor public relations Bauera.

W związku ze zmianami do Global Graphics Team dołączy pięć osób, dotychczas zatrudnionych w Redakcji Graficznej w Wydawnictwie Bauer.

- Jednocześnie w naszym Wydawnictwie, od jesieni 2021 roku, trwa reorganizacja struktury. Staramy się reagować dynamicznie na trudną sytuację na całym rynku wydawniczym, między innymi poprzez zmianę procesów pracy – dodaje Brzozowski. - Dzięki temu możemy zwiększać naszą efektywność i konkurencyjność. Odbywa się to nieraz kosztem miejsc pracy, o czym otwarcie mówimy od początku zmian - podkreśla.

Zwolnienia w dziale graficznym

Dyrektor PR zaznacza, że „te działania mają charakter prewencyjny i pozwalają ochronić większość stanowisk, co nie byłoby możliwe bez podjęcia ww. kroków”.  - W związku z kolejnym etapem reorganizacji, zmuszeni jesteśmy rozstać się z kilkunastoma osobami z Redakcji Graficznej, dziękując im jednocześnie za zaangażowanie w dotychczasową pracę i wszystkie lata spędzone z nami - mówi Brzozowski.

Jak informuje, jedna osoba nie przyjęła „korzystnej propozycji porozumienia”. - W przypadku tej osoby zostanie wdrożona procedura poinformowania związku zawodowego działającego w Wydawnictwie - dodaje.

Agencja AKPA Polska Press została założona w 1994 roku, specjalizuje się w dokumentacji fotograficznej i informacyjnej.

Czytaj też: Walkowska i Parysz w zarządzie agencji AKPA, odchodzi Cybulski

Niedawno Bauer ogłosił zamknięcie miesięcznika „Auto Moto”. W ub.r. wydawnictwo zamknęło pięć tytułów, „Naj”, „Przepis na Zdrowie”, „Bliżej Ciebie”, „Takie jest Życie” oraz „Cuda i Objawienia”. Z pracą pożegnało się wtedy dziewięć osób. Bauer w styczniu połączył redakcję „Tele Tygodnia” i „Świata Seriali” z redakcją „Kuriera TV”, „Super TV”, „Tele Max”.

W 2021 roku przychody Wydawnictwa Bauer zmalały o 2 proc. do 353,55 mln zł, a zysk netto - ze 107,82 do 98,93 mln zł. Na koniec ub.r. spółka miała 506 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Bauer zwalnia kilkanaście osób z redakcji graficznej

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maciej
Najważniejsze, że wierni na posterunku :)
odpowiedź
User
A
W tzw. Global Graphics Team siedza od lat ci sami ludzie, którzy nie wychodzą poza program tv. Grafik tam nie pójdzie.
odpowiedź
User
???
W tzw. Global Graphics Team siedza od lat ci sami ludzie, którzy nie wychodzą poza program tv. Grafik tam nie pójdzie.


Komentarz z cyklu nie wiem, to się wypowiem.
odpowiedź