SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Charaktery wydaje w Niemczech, Austrii i Szwajcarii kwartalnik „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin”

W środę, 14 lutego ukaże się pierwszy numer niemieckojęzycznego kwartalnika „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin” przygotowany przez zespół „Charakterów” (Wydawnictwo Charaktery). Pismo przygotowuje 9-osobowa redakcja pod kierownictwem Piotra Żaka, redaktora prowadzącego.

Article

Redakcja „Charakterów” podkreśla, że „Psychologie und Leben” nie ma być zbiorem tłumaczeń tekstów z polskiego czasopisma - do zagranicznego wydania trafiać mają nieliczne, najwartościowsze i najciekawsze teksty z polskich wydań.

- To zupełnie nowy magazyn. Wiedza, jaką przekazujemy w kwartalniku, jest nie tylko rzetelna, ale też praktyczna, przydatna w życiu każdego z nas. Gwarancją jakości są specjaliści, których zapraszamy i będziemy zapraszać do współpracy. Nie na darmo opatrzyliśmy czasopismo podtytułem „Das Internationale Psychologie-Magazin”. To on wyznacza nam kierunek działania: współpracę z psychologami pracującymi na wszystkich kontynentach, prezentację badań i eksperymentów psychologicznych prowadzonych w różnych częściach świata. Zależy nam, aby poprzez osiągnięcia światowej psychologii pokazać, jak w gruncie rzeczy niewiele różnimy się jako ludzie - zapewnia Bogdan Białek, prezes Wydawnictwa Charaktery i redaktor naczelny „Charakterów” oraz „Psychologie und Leben”.

Pierwszy numer składa się z 20 artykułów i rozmów, poświęconych m.in. źródłom naszego szczęścia; budowaniu bliskich, trwałych relacji; drogom wiodącym do prawdziwie silnej woli; sposobom na zachowanie optymizmu. Ich autorami są specjaliści, m.in.: Philip Zimbardo (USA), Roy Baumeister (Australia), Tobias Esch (Niemcy), Katarzyna Schier (Polska), Gustav Kuhn (Anglia), Martin Nye (Włochy), Timothy Pychyl (Kanada).

Nowy kwartalnik charakteryzować się ma nowoczesną makietą i przejrzystym układem treści.

„Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin” ukaże się w nakładzie 36 tys. egz., będzie miał format 210 na 280 mm i liczyć ma 100 stron. Dostępny będzie w Niemczech (cena 6,90 euro), Austrii (7,50 euro) i Szwajcarii (9,80 franków).

Pismo przygotowuje 9-osobowa redakcja pod kierownictwem Piotra Żaka, redaktora prowadzącego. Skład kwartalnika będzie wykonywany przez własne studio graficzne Wydawnictwa Charaktery w Kielcach. Za druk magazynu odpowiada drukarnia Quad w Wyszkowie.

Wydawnictwo Charaktery od 1997 roku wydaje w naszym kraju magazyn „Charaktery”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Charaktery wydaje w Niemczech, Austrii i Szwajcarii kwartalnik „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl