SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo MURATOR ma nowego szefa PR

Dyrektorem ds. Komunikacji została Jolanta Plieth-Cholewińska. Do MURATORA przeszła z Polskiej Telefonii Cyfrowej, gdzie była rzecznikiem prasowym i kierowała Biurem Prasowym. Do jej nowych obowiązków będzie należało dbanie o wizerunek wszystkich tytułów i przedsięwzięć tego najstarszego, prywatnego wydawnictwa w Polsce – w 2003 roku MURATOR obchodzi jubileusz 20-lecia. Nakładem wydawnictwa ukazują się publikacje drukowane i multimedialne poświęcone budownictwu, architekturze, aranżacji i wyposażaniu wnętrz, urządzaniu ogrodów, a także kolorowe magazyny reprezentujące profile, takie jak: life-style, zdrowie, podróże, Internet. MURATOR jest także wydawcą 14 serwisów internetowych.

Nota biograficzna Jolanty Plieth–Cholewińskiej

Z zamiłowania i wykonywanego zawodu – dziennikarka telewizyjna. Zajmowała się wszystkimi gatunkami tego zawodu, od prezentowania po tworzenie własnego programu, od filmu po reportaż. Najlepiej czuła się zawsze w dziennikarstwie newsowym. Karierę dziennikarską zaczynała w Ośrodku TVP w Bydgoszczy, gdzie w regionalnym programie informacyjnych była wydawcą, prezenterką i reporterem. Tworzyła także i prowadziła programy autorskie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy pozostała w TVP, pracując jako dziennikarka „Panoramy”.

Z Public Relations zetknęła się osiem lat temu. Interesowała się tą dziedziną jako drugą stroną medialnego systemu komunikacyjnego. To ogólne zainteresowanie przerodziło się z czasem w usystematyzowane poszukiwanie wiedzy. Pierwsze samodzielne zadania PR-owskie wykonywała w FIRST Public Relations, gdzie później przez kilka lat prowadziła dział edukacji medialnej. Do MURATORA przeszła z Polskiej Telefonii Cyfrowej, gdzie była Rzecznikiem Prasowym i kierowała Biurem Prasowym.

Solidna praktyka dziennikarska i wszechstronna praktyka PR-owska dały jej możliwość zbudowania wiedzy i silnej pozycji profesjonalistki w obu zawodach. Od czterech lat wykłada m.in. w Podyplomowym Studium PR przy Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytecie Warszawskim.

Oba zawody są niezmiernie czasochłonne, niewiele czasu pozostaje jej na inne zajęcia. Jej ulubiony sposób na wakacje to dalekie podróże, zawsze z kamerą.

Mężatka, osiemnastoletnia córka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo MURATOR ma nowego szefa PR

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl