Wydawnictwo PWN zmienia barwy
Wydawnictwo Naukowe PWN przechodzi największą od lat metamorfozę wizerunkową. Nowe logo, odświeżona identyfikacja wizualna i cyfrowa transformacja to pierwsze efekty rebrandingu, który ma na nowo zdefiniować pozycję znanego wydawnictwa w cyfrowej rzeczywistości. Za nową kreację odpowiada White Cat Studio.

Wydawnictwo Naukowe PWN rozpoczęło proces kompleksowej transformacji swojego wizerunku. Rebranding nie ogranicza się jedynie do zmiany logo - to pełna metamorfoza identyfikacji wizualnej, obejmująca nową paletę barw, typografię oraz zasady projektowania materiałów zarówno cyfrowych, jak i drukowanych.
— Rebranding PWN to nie tylko odświeżenie logo czy kolorów — to przede wszystkim manifest naszej strategii i ambicji na kolejne dekady. Jesteśmy marką z bogatym dziedzictwem, ale zdajemy sobie sprawę, że dziś autorytet buduje się nie tylko poprzez treść, ale również poprzez formę, sposób komunikacji i bliskość z odbiorcą” — mówi Natalia Wojciechowska, członkini zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN.
Zmiany w identyfikacji wizualnej idą w parze z nowym podejściem do obecności marki w kanałach cyfrowych. Wydawnictwo wdrożyło także nową strategię komunikacji w mediach społecznościowych, która jest już widoczna we wszystkich oficjalnych kanałach PWN.
Za koncepcję i realizację nowej identyfikacji wizualnej odpowiada White Cat Studio, które stworzyło systemy brandingowe dla wielu czołowych polskich marek, m.in. Alior Bank, Blik, PZU czy PKO Bank Polski.
Podstawą nowego projektu identyfikacji wizualnej marki PWN jest znane już logo, które poddano współczesnej reinterpretacji. Nowy logotyp, nawiązuje do rytmu stojących na półce książek. Autorem nowego logo jest Adrian Dutkowski.
Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo PWN zmienia barwy
Do tego polskie wydawnictwo, więc wklejone zdjęcie typowej Polki/Polaka...
Szkoda, kolejna marka o polskich korzeniach wrzucona w szarą, zmieszaną masę + odcięcie się od Polskości