SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple: sprzedaż iPhone'ów i iPadów w górę, rośnie przychód i zysk

Apple ma za sobą kolejny solidny kwartał. Sprzedaż kluczowych produktów firmy z Cupertino wzrosła rok do roku, co przyczyniło się do lepszych niż rok wcześniej wyników finansowych.

Tim Cook, prezes Apple Article

Przychody amerykańskiego koncernu Apple w zakończonym 31 marca 2018 roku kwartale (dla spółki to drugi kwartał roku obrotowego) wyniosły 61,14 miliarda dolarów. To o 16 proc. więcej niż rok wcześniej (52,9 mld USD).

Tymczasem zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z 11,03 miliarda dolarów do 13,82 miliarda dolarów.

Apple sprzedało w II kwartale 52,22 miliona telefonów iPhone (wzrost o 1 proc. w ujęciu rocznym, spadek o 32 proc. w ujęciu kwartalnym), 9,11 miliona tabletów iPad (wzrost o 2 proc. r/r, spadek o 31 proc. kw./kw.) oraz 4,08 miliona komputerów Mac (spadek o 3 proc. r/r i o 20 proc. kw./kw.).

Apple nie podało konkretnych danych dotyczących sprzedaży poszczególnych modeli iPhone'ów. Firma poinformowała natomiast, że tak samo jak w poprzednim kwartale, w każdym kolejnym tygodniu największą popularnością cieszył się iPhone X.

Z 728 do 740 dolarów wzrosła średnia cena sprzedawanego smartfona. Przychody ze sprzedaży telefonów wyniosły 38,03 mld dolarów i były o 14 proc. (5 mld dol.) wyższe niż rok wcześniej.

Poza tym Apple konsekwentnie nie ujawnia szczegółowych danych dotyczących sprzedaży zegarka Apple Watch.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 51,5 miliarda dolarów do 53,5 miliarda dolarów.

Apple poinformował również, że przeznaczy na skup akcji własnych dodatkowe 100 mld USD. Kwartalna dywidenda spółki została podniesiona z 63 do 73 centów na akcję.

Na konferencji wynikowej spółki, Tim Cook, prezes Apple, potwierdził, że usługa płatności mobilnych Apple Pay będzie wprowadzana także w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple: sprzedaż iPhone'ów i iPadów w górę, rośnie przychód i zysk

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytanie
Sami sobie wystawiają te opinie? Ciekawe.
23 8
odpowiedź