SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Grupa PMPG Polskie Media: w 2016 r. wzrost przychodów gotówkowych i barterowych przy stałej bazie kosztowej

Grupa PMPG Polskie Media zamknęła 2016 rok z przychodami ze sprzedaży na poziomie 57 mln zł.  Zysk operacyjny wyniósł 9,5 mln zł, a wynik EBITDA to 10,1 mln zł - wynika z wstępnych wyników szacunkowych, opublikowanych przez grupę kapitałową.

Article

PMPG Polskie Media przewiduje wzrosty na wszystkich prognozowanych wcześniej pozycjach - przychody ze sprzedaży wzrosły o 12 proc., EBIT o 27 proc., a wynik EBITDA o 25 proc. Grupa podaje, że powodowane jest to znaczącym wzrostem przychodów gotówkowych i barterowych przy jednoczesnym zachowaniu stałej bazy kosztowej.

Opublikowana w czerwcu 2016 roku prognoza zakładała 51,0 mln zł przychodów ze sprzedaży, 7,5 mln zł zysku operacyjnego i 8,1 mln zł EBITDA.

Wybrane dane finansowe
Grupy PMPG Polskie Media
Prognoza
2016
(mln zł)
Wyniki szacunkowe
2016
(mln zł)
Zmiana
Przychody ze sprzedaży 51 57 12%
EBIT 7,5 9,5 27%
EBITDA 8,1 10,1 25%

- Rok 2016 był dla nas okresem intensywnej pracy, której rezultatem są lepsze od prognozowanych wyniki finansowe. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się Grupą o ugruntowanej pozycji rynkowej. Staramy się wykorzystywać pojawiające się na rynku szanse i efektywnie wdrażać nowe inicjatywy. Nowe projekty były wsparciem dla wyników IV kwartału 2016 r., ale tak naprawdę ich efekty będą widoczne w bieżącym roku. Wyniki 2016 r. utwierdzają nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość - mówi Michał M. Lisiecki, prezes Grupy PMPG Polskie Media.

Na wzrost poziomu przychodów ze sprzedaży, które nie zostały uwzględnione w prognozie miały wpływ przede wszystkim: wzrost ceny egzemplarzowej tygodnika „Do Rzeczy” oraz uruchomienie nowych projektów eventowych (np. 100% Polski Produkt), które miały miejsce głównie w IV kwartale 2016 r. Zwiększenie poziomu przychodów związane ze wzrostem ceny tygodnika „Do Rzeczy” oraz obrotu barterowego nie wpłynęło na wzrost kosztów. Uruchomienie nowych projektów odbyło się w głównej mierze z wykorzystaniem już posiadanych zasobów, stąd poziom kosztów nie uległ znaczącej zmianie.

Przedstawione wyniki finansowe zostały uzyskane w trakcie przygotowywania skonsolidowanego sprawozdania finansowego PMPG Polskie Media S.A. na podstawie dostępnych Zarządowi wstępnych danych finansowych za rok zakończony 31 grudnia 2016 roku. Szacunki dokonane zostały według najlepszej wiedzy Zarządu Emitenta na dzień ich sporządzania i w oparciu o założenie, że nie powstaną i nie ujawnią się okoliczności, które mogłyby istotnie wpłynąć na wyniki finansowe po dniu opublikowania szacunków. Zostaną one zbadane przez biegłego rewidenta w ramach badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Emitenta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa PMPG Polskie Media: w 2016 r. wzrost przychodów gotówkowych i barterowych przy stałej bazie kosztowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing