TVP1 nowym liderem, TVN24 wyprzedziło Polsat. Mecz Walia-Polska hitem

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły: mecz Walia-Polska, „M jak miłość” oraz „Fakty”. Wśród stacji na pozycję lidera pozycję lidera oglądalności awansowała TVP1, która wyprzedziła TVP2 i TVN. Stabilne wyniki oglądalności zanotowała Telewizja Republika - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

MK
MK
Udostępnij artykuł:
TVP1 nowym liderem, TVN24 wyprzedziło Polsat. Mecz Walia-Polska hitem

W ostatnim tygodniu marca - od 25 do 31 marca - najwięcej widzów zgromadził mecz Walia-Polska, który odbywał się w ramach finału baraży do Euro 2024 (nasza drużyna po serii rzutów karnych wygrała pojedynek wynikiem 5 do 4). Relację we wtorkowy wieczór śledziło w Jedynce 3,70 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 34,41 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na drugim miejscu znalazł się poniedziałkowy odcinek serialu „M jak miłość”. Miał średnio 2,84 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 25,70 proc.

„Fakty” na czele dzienników

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Fakty” TVN, które 27 marca na antenie stacji obejrzało 2,32 mln widzów (21,86 proc. udziału). Była to trzecia topowa pozycja programowa w rankingu.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/ogladalnosc-telewizji-marzec-2024-tvn-lider-tv-republika,7169397270485121a ##

Drugie pod względem oglądalności wśród dzienników były „Teleexpress” Jedynki z 1,27 mln widzów (poniedziałek).

grafika

TVP1 wyprzedziła TVP2 i TVN

Udział liderującej stacji TVP1 wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu wyniósł 8,80 proc. Wynik kanału zwiększył się o 0,73 pkt. proc. Stacja na pierwsze miejsce awansowała z trzeciej pozycji.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/pytanie-na-sniadanie-tvp-dzien-dobry-tvn-prowadzacy-ogladalnosc,7169397104580225a ##

Na drugą lokatę spadł TVN, który miał 7,60 proc. udziału (w dół o 0,67 proc.).

Podium uzupełnia TVP2, która spadła z miejsca drugiego. Udział stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 7,46 proc. (- 0,68 pkt. proc.).

TVN24 wyprzedziło Polsat

Z piątej na czwartą lokatę awansował newsowy kanał Polsat (7,29 proc.; w dół o 0,63 proc.).

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zmniejszył się z 32,40 proc. do 31,15 proc.

Stabilne wyniki TV Republika

Wśród czołowych stacji informacyjnych 8. pozycję zajęła Telewizja Republika (3,39 proc.; - 0,01 proc.).

13. lokatę zajął Polsat News. Udział stacji zwiększył się o 0,06 pkt. proc. do 1,76 proc.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/fakty-tvn-ogladalnosc-wydarzenia-19-30-wyniki-marzec-2024,7169396728633473a ##

Oczko niżej znalazło się TVP Info, którego średni tygodniowy wynik zmalał o 0,14 proc. do 1,40 proc.

grafika
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Gigant AI nie chce uczestniczyć w inwigilacji. Odrzuca ultimatum władz USA

Gigant AI nie chce uczestniczyć w inwigilacji. Odrzuca ultimatum władz USA

Edward Miszczak: nie mamy obsesji na punkcie TVN czy TVP

Edward Miszczak: nie mamy obsesji na punkcie TVN czy TVP

TVP pokaże 104 mecze mundialu. Nie wszystkie z komentarzem ze stadionów

TVP pokaże 104 mecze mundialu. Nie wszystkie z komentarzem ze stadionów

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Biznes Enter z nową dziennikarką. Transfer z "Pulsu Biznesu"

Biznes Enter z nową dziennikarką. Transfer z "Pulsu Biznesu"