SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w miastach Polski (raport)

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za okres od listopada 2014 roku do kwietnia 2015 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w wybranych miastach Polski pod względem udziału słuchania w grupie wiekowej słuchaczy od 15 do 75 lat.

Article

W Warszawie pozycja lidera należała do Radia ZET (spadek z 14,8 proc. do 13,7 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka (z 12,5 proc. do 10,5 proc.). Na ostatnią pozycję podium - z miejsca czwartego - awansowało RMF FM (z 7,5 proc. do 10,0 proc.). Z kolei na czwartą lokatę spadła Jedynka (z 9,2 proc. do 7,9 proc.).

>>> Rynek radiowy w Warszawie

W Aglomeracji Śląskiej pierwszą lokatę zajęło RMF FM (wzrost z 31,5 proc. do 35,7 proc. udziału). Na drugim miejscu uplasowała się Trójka (taki sam wynik na poziomie 8,3 proc.). Na ostatnią pozycję podium - z miejsca szóstego - awansowało Radio ZET (jednak spadek z 5,4 proc. do 5,2 proc.). Na czwartą lokatę - z ósmej - awansowały Złote Przeboje Karolina (pomimo takiego samego wyniku na poziomie 5,2 proc.).

>>> Rynek radiowy w Aglomeracji Śląskiej

W Trójmieście pozycja lidera należała do RMF FM (wzrost z 15,6 proc. do 19,0 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka (spadek z 13,7 proc. do 13,5 proc.). Na ostatnią lokatę podium - z miejsca piątego - awansowało Polskie Radio Gdańsk (z 8,0 proc. do 10,3 proc.). Natomiast na czwarte miejsce - z trzeciego - spadło Radio ZET (z 13,4 proc. do 9,5 proc.).

>>> Rynek radiowy w Trójmieście

W Poznaniu na pierwsze miejsce - z drugiego - awansowała Eska (z 12,3 proc. do 14,0 proc. udziału). Na drugą lokatę spadły Złote Przeboje (z 12,5 proc. do 11,4 proc.). Ostatnią pozycję podium zajęła Trójka (spadek z 11,5 proc. do 11,2 proc.). Natomiast czwarta lokata przypadła RMF FM (z 11,0 proc. do 10,8 proc.).

>>> Rynek radiowy w Poznaniu

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w miastach Polski (raport)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
taki
ciemnogród słucha papki, a potem mózg sprany
17 12
odpowiedź
User
gerwazy
Marzy mi sie, aby muzo.fm awansowalo w tych rankingach-ze wzgledu na prowadzacych i grane tam kawalki uwielbiam te stacje!
15 18
odpowiedź
User
artuditu
Od kiedy Eska Bydgoszcz nadaje w Szczecinie???
8 8
odpowiedź
User
Felicjan
Kto to jest ten Muzo?
15 10
odpowiedź
User
Jan
A gdzie jest ZetGold ? Czy dobrze widać, że ma gorsze wyniki od Planety i to przy ogromnych inwestowanych sumach pieniędzy na promocję ?:P
9 8
odpowiedź