SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w polskich miastach

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za IV kwartał 2014 roku i I kwartał 2015 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w wybranych miastach Polski pod względem udziału słuchania w grupie wiekowej słuchaczy od 15 do 75 lat.

fot. Shutterstock.com Article

W Warszawie pozycja lidera należała do Radia ZET (spadek z 15,1 proc. do 13,9 proc. udziału). Na drugie miejsce - z piątego - awansowało RMF FM (z 7,2 proc. do 10,3 proc.). Na ostatnią pozycję podium - z miejsca drugiego - spadła Trójka (z 12,8 proc. do 10,3 proc.). Z kolei na czwartą lokatę - z trzeciej - spadła Jedynka (z 8,6 proc. do 7,9 proc.).

>>> Rynek radiowy w Warszawie

W Aglomeracji Śląskiej pierwszą lokatę zajęło RMF FM (wzrost z 31,1 proc. do 35,6 proc. udziału). Na drugim miejscu uplasowała się Trójka (spadek z 8,3 proc. do 8,0 proc.). Ostatnią pozycję podium zajęło Radio Piekary (z 7,1 proc. do 5,5 proc.). Na czwartą lokatę - z szóstej - awansowały Złote Przeboje Karolina (pomimo spadku z 5,6 proc. do 5,3 proc.).

>>> Rynek radiowy w Aglomeracji Śląskiej

W Trójmieście pozycja lidera należała do RMF FM (wzrost z 15,8 proc. do 18,6 proc. udziału). Na drugie miejsce - z trzeciego - awansowała Trójka (pomimo spadku z 13,2 proc. do 13,1 proc.). Z kolei na ostatnią lokatę podium spadło Radio ZET (z 14,0 proc. do 9,8 proc.). Natomiast na czwarte miejsce - z piątego - awansowało Polskie Radio Gdańsk (z 7,2 proc. do 9,7 proc.).

>>> Rynek radiowy w Trójmieście

W Poznaniu na pierwsze miejsce - z drugiego - awansowało Eska (z 12,8 proc. do 13,6 proc. udziału). Na drugą lokatę spadły Złote Przeboje (pomimo wzrostu z 13,0 proc. do 13,5 proc.). Ostatnią pozycję podium zajęło RMF FM (spadek z 12,6 proc. do 11,8 proc.). Natomiast czwarta lokata przypadła Trójce (z 10,7 proc. do 9,5 proc.).

>>> Rynek radiowy w Poznaniu

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w polskich miastach

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
witek
zeby krakusy mialy taka sluchalnosc w to barzo watpie, jak wy przeprowdzacie te badania przeciez to mija sie z rzeczywistoscia.
10 10
odpowiedź
User
Maciek Pawłowski
No i mamy dalszą agonię Zetki a RMF FM prawie wszędzie na pozycji lidera. Brawo dla załogi "z kopca" przede wszystkim za dobry program, bezstronność polityczną i bycie zawsze po stronie słuchaczy.
10 13
odpowiedź