SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła do najniższego poziomu w historii. Ostro w dół także „Gazeta Polska Codziennie”

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w kwietniu br. był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

W kwietniu 2018 roku średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 244 344 egz., czyli o 8,28 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 118 120 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 11,08 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół o 19,87 proc. do 96 603 egz. jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu. To najsłabszy wynik tytułu kierowanego przez Adama Michnika w historii.

Na czwartej pozycji znalazła się „Rzeczpospolita” (Gremi Media), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 8,65 proc. Dziennik ten w kwietniu br. sprzedawał się w liczbie 45 205 egz.

Z kolei konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu na kolejnym miejscu ze średnim wynikiem na poziomie 38 256 egz., po spadku o 6,18 proc.

W kwietniu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca jedynym wzrostem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników pochwalić się mógł „Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska), który zyskał tutaj 0,09 proc.

Z kolei najwięcej w tym ujęciu stracił „Super Express”, którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 7,65 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła do najniższego poziomu w historii. Ostro w dół także „Gazeta Polska Codziennie”

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Będzie materiał w Dzienniku Telewizyjnym ( o GW oczywiście, bo o GPC cicho sza).
odpowiedź
User
Smutek50
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że każdemu dziennikowi spada bo ludzie przyzwyczajeni do prasy drukowanej umierają. A prasa drukowana jest tak bardzo światopoglądowo podzielona w Polsce, że nie jest w stanie się zjednoczyć i nauczać młodych, potencjalnych czytelników, że na prawdę warto kupić codziennie gazetę. To smutne strasznie, że o żadnym dzienniku nie można powiedzieć, że chociaż próbuje walczyć..
odpowiedź
User
Ppppolska Cococodzienna
Z suwerenów na dwa i pół tysiąca tylko jeden czyta gazetę polską. Słabo. Może jeden tylko czyta....
odpowiedź