SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki sprzedaży Grupy Żywiec

Rekordowa sprzedaż 10 mln hl piwa

Grupa Żywiec S.A., jako pierwszy polski producent zanotowała rekordowy wynik produkcji i sprzedaży w 2004 roku na poziomie ponad 10 mln hl piwa. Rezultat realnej sprzedaży piw Grupy, czyli bezpośredniej sprzedaży do klienta, (a nie tzw. ex-brewery), potwierdza i umacnia pozycję Grupy Żywiec, jako lidera branży piwowarskiej w Polsce.

Po raz pierwszy w historii polskiego browarnictwa jednemu producentowi w jednym roku udało się wyprodukować i sprzedać na rynku ponad 10 mln hl piwa. Stało się to właśnie w bieżącym roku za sprawą Grupy Żywiec, lidera polskiego sektora piwnego.

Osiągnięty przez Grupę Żywiec wynik szczególnie zasługuje na uwagę i podkreślenie, jeżeli porówna się go z niezbyt optymistycznymi prognozami dotyczącymi całej branży piwowarskiej, która według szacunków w 2004 roku nie uzyska wzrostu przekraczającego
2 proc. "Ten wynik ma dla nas szczególne i symboliczne znaczenie. Jeszcze przed zakończeniem roku osiągnęliśmy najwyższy do tej pory poziom sprzedaży w historii branży piwowarskiejw Polsce. Dla zobrazowania skali naszej sprzedaży wystarczy powiedzieć, że
10 mln hl piwa równa się sprzedaży aż 2 mld półlitrowych puszek lub butelek" - powiedział Krzysztof Rut, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec.

W skład Grupy Żywiec wchodzą browary w Elblągu, Warce, Leżajsku, Żywcu i Cieszynie,
a od momentu integracji z Brau Union Polska, także browar w Bydgoszczy. Grupa produkuje kilkanaście marek piwa, z których do najważniejszych należą marki ogólnokrajowe: Żywiec, Warka Jasne Pełne, Strong, Tatra oraz regionalne: Specjal, Kujawiak, Królewskie i Leżajsk.
"Konsekwentna poprawa wyników finansowych i sprzedażowych, jakie realizuje Grupa Żywiec, to obraz silnej organizacji posiadającej duży potencjał marek i efektywne zaplecze sprzedażowe i dystrybucyjne." - dodał Krzysztof Rut.

Marki Grupy Żywiec były wielokrotnie nagradzane wieloma prestiżowymi, krajowymi
i zagranicznymi nagrodami. Również Grupa Żywiec za całokształt swojej działalności była wielokrotnie wyróżniana nagrodami na poziomie krajowym i regionalnym. Ostatnim tego przykładem jest "Kryształowy Puchar" dla najlepszej firmy przyznany przez Ruch Regionalny Wielkopolan.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki sprzedaży Grupy Żywiec

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl