SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyraźne ożywienie na polskich lotniskach

Pierwsze półrocze tego roku przyniosło wyraźne ożywienie ruchu na polskich lotniskach. Z danych zebranych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego za pierwsze sześć miesięcy 2010 roku wynika, że ruch pasażerski w polskich portach lotniczych wzrósł o 5,4 proc. tj. 466 tys.

Wyraźne ożywienie na polskich lotniskach

Ogółem porty obsłużyły 9 mln 101 tys. pasażerów.

W analizowanym okresie najlepiej radziły sobie porty regionalne takie jak: Rzeszów Jasionka (wzrost o 20,1 proc.), Gdańsk im. L. Wałęsy (wzrost o 16,9 proc.) oraz Wrocław Strachowice (wzrost o 16,3 proc.), a także niewielkie lotnisko w Babimoście (wzrost o 23,5 proc.). Łącznie porty regionalne obsłużyły 5 mln 197 tys. pasażerów, tj. O 7,3 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie roku ubiegłego. Dzięki wyższej dynamice rozwoju w stosunku do Lotniska Chopina w Warszawie (wzrost o 2,9 proc.), porty regionalne zwiększyły swój udział w rynku do 57,1 proc. z 56,3 proc. w całym roku 2009.

Na uwagę zasługuje fakt, iż zaobserwowane ożywienie nabierało dynamiki z każdym miesiącem począwszy od IV kwartału ubiegłego roku osiągając w czerwcu br. poziom prawie 13 proc. - dla porównania wg. Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych -  IATA ruch pasażerski na świecie wzrósł w czerwcu br. o prawie 12 proc..  Wyjątkiem był kwiecień, w którym z powodu pyłu wulkanicznego ruch na polskich lotniskach spadł o ponad 11 proc. w stosunku do kwietnia roku 2009.

Należy się spodziewać, iż wysoka dynamika ruchu powinna się utrzymać także w całym trzecim kwartale br. - informuje Katarzyna Krasnodębska, rzecznik prasowy Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyraźne ożywienie na polskich lotniskach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl