SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maria Skłodowska-Curie Polką Stulecia w plebiscycie „Wysokich Obcasów”

W głosowaniu czytelników „Wysokich Obcasów”, weekendowego wydania „Gazety Wyborczej” (Agora ) na Polkę Stulecia zwyciężyła Maria Skłodowska-Curie. Będzie bohaterką okładki nowego numeru pisma.

Article

W plebiscycie Polka Stulecia czytelnicy „Wysokich Obcasów” mogły głosować na wybrane ze 100 kandydatek. Listę kandydatur ustalono na podstawie wskazań redakcji magazynu oraz jego czytelników. Nominowane były kobiety z osiągnięciami w różnych dziedzinach życia: nauce, kulturze i sztuce, aktywności społecznej, a także wojskowości. Redakcja nie zgłaszała kandydatur kobiet aktywnych obecnie w polityce.

W plebiscycie oddano w sumie kilka tysięcy głosów (głosować można być w serwisie Wysokieobcasy.pl). Najwięcej otrzymała Maria Skłodowska-Curie, która będzie bohaterką okładową nowego wydania „Wysokich Obcasów”. W numerze zostaną też przedstawione szczegółowo dwie pozostałe kobiety z pierwszej trójki plebiscytu.

Wydanie jest wspierane działaniami reklamowymi w prasie („Newsweek Polska”) i internecie oraz autopromocją w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej”, jej magazynach i serwisach lokalnych, na Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl oraz w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział marketingu „Wysokich Obcasów” i „Gazety Wyborczej”.

Według danych ZKDP od stycznia do września br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 93 846 egz., 16,8 proc. mniej niż rok wcześniej rok. Natomiast numery sobotnio-niedzielne „GW”, w których są „Wysokie Obcasy”, od stycznia do sierpnia br. sprzedawały się średnio w 116 299 egz. (po spadku o 19,1 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maria Skłodowska-Curie Polką Stulecia w plebiscycie „Wysokich Obcasów”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
R
Ciekawe, czy Krzysztof Anna Bęgowski Grodziska zajął 2 miejsce.
37 10
odpowiedź
User
gosh
ciekawe ile głosów dostała Anna Grodzka...
34 10
odpowiedź
User
M
Gazeto Wyborczo! Czy Krzysiu przegrał tylko dlatego, że był kiedyś mężczyzną? Wstydźcie się.
37 11
odpowiedź
User
Programistkaa
Dlaczego nie ma wyników poszczególnych polek z głosowania? Jest to niesprawiedliwe i fałszywe. Mam przeczucie, że wynik głosowania są oszukane i były znane już przed końcem ankiety.
27 9
odpowiedź
User
Jagoda
Biorąc pod uwagę, że drugie miejsce w plebiscycie na kobietę stulecia zdobył facet - pierwsze miejsce nie ma żadnego znaczenia. To drugie miejsce w tak ważnej rocznicy mówi wszystko o Gazecie Wyborczej, o tym plebiscycie i o oderwaniu od rzeczywistości jej czytelników. A jeśli to był efekt trollowania to także mówi to o podejściu ludzi do tej gazety.
22 10
odpowiedź