SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wyszehradio” - nowa audycja PR1 we współpracy z nadawcami z V4

W niedzielę 1 stycznia 2017 roku na antenie radiowej Jedynki zadebiutuje audycja „Wyszehradio” powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej.

fot. Polskie RadioArticle

Wspólny projekt nadawców V4 ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych krajów Grupy, a przez to przybliżenie społeczeństw.

- Mamy wspólne cele i projekty, które chcemy razem realizować, ale również problemy, które musimy razem rozwiązywać. Program „Wyszehradio” będzie emitowany w językach ojczystych krajów Grupy. Każde radio będzie w swoim zakresie produkować audycje we własnym języku przy udziale korespondentów i dziennikarzy zaprzyjaźnionych stacji - mówi Barbara Stanisławczyk-Żyła, prezes Polskiego Radia.

Pierwsze wydanie „Wyszehradia”, poświęcone węgierskiemu poecie Sándorowi Petőfi, zostało przygotowane we współpracy z węgierskim Radiem Kossuth. W drugiej części Krzysztof Renik zastanowi się, czy Słowacja jest krajem o nastawieniu prorosyjskim.

Premierę „Wyszehradia” w PR1 zaplanowano na niedzielę 1 stycznia 2017 roku o godz. 20.30.

Audycja „Wyszehradio” jest wynikiem rozwoju współpracy radiofonii publicznych krajów Grupy Wyszehradzkiej, zapoczątkowanej przez prezes Polskiego Radia Barbarę Stanisławczyk-Żyłę podczas jej spotkań z przedstawicielami nadawców publicznych z Węgier, Czech i Słowacji.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od września do listopada 2016 roku udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 8,9 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wyszehradio” - nowa audycja PR1 we współpracy z nadawcami z V4

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl