SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WFDiF będzie stosować w filmach technologię real time virtual production

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych popisała umowę o współpracy z Blackfish Studio, dzięki której w filmach ma stosować technologię real time virtual production, generującą komputerowo realistyczne sceny w plenerach i wnętrzach.

fot. WFDiFfot. WFDiF

Podpisana umowa WDFiF z Blackfish Studio ma umożliwić stosowanie w produkcjach wytwórni realistycznych scen w plenerach i wnętrzach, które zostały wygenerowane komputerowo.

- Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych i Blackfish Studio podpisały we wrześniu umowę o współpracy - mówi Maciej Stanecki p.o. dyrektora WFDiF. - To początek tworzenia nowoczesnego ekosystemu technologicznego i kreatywnego wokół WFDiF na wzór dużych studiów jak Barandov, czy Babelsberg – tłumaczy Stanecki.

W piątek, 2 października w warszawskiej Wytworni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych uruchomiono nowe studio do produkcji z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych typu real time virtual productioa (umożliwia ona m.in. filmowanie tradycyjnych aktorskich scen w środowisku fotorealistycznej gry komputerowej). Ta technika zdjęciowa została pierwszy raz użyta na dużą skalę w USA podczas realizacji serialu „Star Wars Mandalorian”.

- Nasza technologia jest bardzo zaawansowana. Na błyskawicznie zmieniającym się rynku wyprzedzamy konkurencję o kilka miesięcy. Co ważne, pozwala skrócić czas zdjęć, obniżyć koszty i zmniejszyć liczebność ekipy na planie. Ma to ogromne znaczenie w czasie pandemii. Zwiększa też znacznie elastyczność i możliwości kreatywne na planie filmowym – uważa executive producer z Blackfish Maciej Żemojcin.

Blackfish Studio dysponuje także oprogramowaniem motion control, które jest systemem otwartym, który można modyfikować zgodnie z potrzebami. Studio współpracuje również z Alan Blackifsh – fabryką robotów, producentem sprzętu Motion Control, hardware’u do wirtualnej produkcji.

Studio technologiczne uruchomiono na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w hali nr 30.

 

Dołącz do dyskusji: WFDiF będzie stosować w filmach technologię real time virtual production

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl