SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wywiad z grafologiem o podpisie „Lech Wałęsa Bolek” zniknął na kilka godzin z serwisu TVP Info, bo był edytowany

Z serwisu internetowego TVP Info niedługo po publikacji zniknął materiał o wyemitowanym przez stację wywiadzie z grafologiem Rafałem Gasperańcem podającym w wątpliwość, że podpisy w dokumentach o TW „Bolku” złożył Lech Wałęsa. Po kilku godzinach tekst znów pojawił się na stronie. - Był chwilowo niedostępny podczas edycji - tłumaczy Telewizja Polska.

Article

Rozmowa z grafologiem Rafałem Gasperańcem została pokazana we wtorek w porannym paśmie TVP Info. Gasperaniec wyjaśnił metody analizy grafologicznej oraz krótko przeanalizował podpisy „Lech Wałęsa” i „Bolek” z kilku dokumentów z akt TW „Bolka” znalezionych w zeszłym tygodniu w domu gen. Kiszczaka i udostępnionych w poniedziałek przez IPN.

- Jeżeli chodzi o sam podpis, są tutaj szczególne części, które mogą świadczyć o próbie odwzorowania cudzego podpisu - stwierdził Gasperaniec, zaznaczając, że podpisy i wszystkie odręczne teksty w tych dokumentach wymagają szczegółowej analizy. Powiedział też, że w ekspertyzach grafologicznych margines błędu wynosi nawet 50 proc.

Po godz. 10 omówienie rozmowy wraz z jej nagraniem zostało opublikowane w portalu TVP.info. Po południu materiał zniknął ze strony, na co zwrócili uwagę użytkownicy serwisu Wykop.pl. Zachował się jednak screen publikacji wykonany przez jednego z internautów.

Szybko opisało to kilka serwisów internetowych, informację wymieniali też internauci na portalach społecznościowych. Niektórzy sugerowali, że materiał, jako przychylny Lechowi Wałęsie, mógł zostać ocenzurowany.

Późnym popołudniem tekst znów pojawił się jednak na portalu TVP Info. - Nie został usunięty, był chwilowo niedostępny podczas edycji - wyjaśnił zespół rzecznika prasowego Telewizji Polskiej w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl. W tekście zmienił się jedynie układ ostatnich akapitów i pierwsze zdanie tytułu - z "Jak zbadać autentyczność dokumentów TW „Bolka”" na "Jak zbadać autentyczność dokumentów".

W grudniu ub.r. serwis TVP.info zanotował 930,3 tys. użytkowników i 7,85 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wywiad z grafologiem o podpisie „Lech Wałęsa Bolek” zniknął na kilka godzin z serwisu TVP Info, bo był edytowany

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pamiętamy
TVPiS to krętacze! Może niech sprawę wyjaśni prokurator stanu wojennego Piotrowski !
46 22
odpowiedź
User
hehehe
Tekst wyparował na parę godzin, aby usunąć dwa wyrazy i zmienić akapity? Taaaa... Gdyby nie shitstorm na Wykopie, to by sprawę zamieciono pod dywan, a materiału by nie było. Sprawa wymkła się spod kontroli, to przywrócili.
46 17
odpowiedź
User
Roman
Wyjątkowej maści fachowca wzięli do tego wywiadu, nosz q... znafca jakich mało. Ze zdjęcia kserokopii brał się do oceny podpisu. Fachowiec pełną gębą z iprawnieniami które sam sobie nadał. To jest zabawa dla biegłych z zakresu pisma ręcznego a nie dla grafologów
22 22
odpowiedź
User
Gie
Może TVP INFO powinno zmienić nazwę na Polsza Today?
39 16
odpowiedź
User
monia
Michnik na szefa TVP, on prawdę ci powie :))))))
25 17
odpowiedź