SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrasta liczba turystów zagranicznych przyjeżdżających do Polski (badanie)

- W całym 2012 roku przyjechało do Polski aż 14,8 mln turystów zagranicznych, z kolei w pierwszej połowie 2013 roku było to 7,3 mln osób - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wśród gości najchętniej odwiedzających Polskę w 2012 roku byli Niemcy (32,4 proc.). W następnej kolejności znaleźli się turyści z Ukrainy (13,5 proc.), Białorusi (10,8 proc.), Rosji (4,5 proc.), Litwy (4,1 proc.) oraz Wielkiej Brytanii (3,3 proc.). Badania pokazały, że istotny wpływ na zwiększenie liczby turystów zagranicznych przyjeżdżających do Polski miała organizacja Euro 2012. W ciągu trzech tygodni trwania rozgrywek, nasz kraj odwiedziło 677 tys. zagranicznych kibiców ze 123 krajów. Zostawili oni w Polsce 1,12 miliarda złotych.

Zarejestrowano za to spadek zagranicznych wyjazdów Polaków. W 2012 r. było ich o 9 proc. mniej niż rok wcześniej. Rośnie popularność turystyki krajowej. W 2012 r. Polacy wzięli udział w 40,7 mln krajowych podróżach turystycznych, jest to o 38 proc. więcej niż w 2011 roku. Najchętniej odwiedzaliśmy Pomorze oraz Małopolskę.

W pierwszym półroczu 2013 roku Polskę odwiedziło 7,3 mln turystów - jest to wzrost w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku o 8,5 procent. Ministerstwo Sportu i Turystyki szacuje, że w całym 2013 roku do Polski przyjedzie średnio o około 5 proc. więcej gości z zagranicy niż w 2012 roku.

Badania zostały przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Instytut Turystyki oraz Activ Group.

Dołącz do dyskusji: Wzrasta liczba turystów zagranicznych przyjeżdżających do Polski (badanie)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ministron mu-cha
badania na zlecenie = zlecone wyniki?
odpowiedź
User
Tomik
Trochę zaskakujące badania bo przed tegorocznymi wakacjami (czerwiec) inne badania mówiły, że aż 60% Polaków na wakacje nigdzie nie wyjeżdża.
odpowiedź