SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrost oglądalności Polsatu News dzięki obecności w DVB-T

Po kilkunastu dniach nadawania Polsat News w naziemnej telewizji cyfrowej śledzi 9,9 tys. widzów, co stanowi 13,39 proc. całkowitej widowni stacji. Informacyjny kanał Telewizji Polsat w ujęciu całorynkowym ma wyraźnie większą oglądalność względem analogicznych okresów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

W ramach testów w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście w piątek, 20 września 2019 roku została włączona emisja kanału Polsat News w technologii DVB-T na multipleksie czwartym. Jak podaje nadawca, powodem podjęcia decyzji o testach jest chęć zwiększenia zasięgu nadawania oraz dotarcia do widzów kanałów, które nadawane są za pośrednictwem MUX-a czwartego (to ok. 33 proc. populacji).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia minutowa widownia Polsat News w okresie od 23 września (od tego dnia prowadzony jest monitoring MUX-4) do 3 października tego roku wśród oglądających tylko naziemną telewizję cyfrową wyniosła 9,9 tys. osób. Przełożyło się to na 0,50 proc. udziału w rynku telewizyjnym w DVB-T - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Codemedia.

W analizowanym okresie widownia Polsat News z DVB-T stanowiła 13,39 proc. całkowitej widowni stacji. Informacyjny kanał Telewizji Polsat od 23 września do 3 października w całym rynku śledziło 73,9 tys. osób, co przełożyło się na 1,23 proc. udziału (wśród odbiorców satelitarnych było to odpowiednio 56,6 tys. i 2,37 proc., a kablowych - 7,4 tys. i 0,46 proc.).

Względem analogicznego okresu rok wcześniej widownia Polsat News wzrosła o 6,9 tys. osób. Od 23 września do 3 października ub.r. kanał oglądało 67 tys. osób, co przełożyło się na 1,06 proc. udziału w 4+ (w 16-49 było to 0,70 proc., a w 16-59 - 0,97 proc.).

Podobnej wielkości wzrost - o 8,9 tys. osób - nastąpił również w porównaniu do okresu poprzedzającego nadawanie Polsat News na MUX-4. Od 9 do 19 września br. stacja miała 65 tys. widzów (odpowiednio 1,10 proc., 0,78 proc. i 0,89 proc. udziału).

- Prognozuję, że oglądalność Polsatu News dzięki obecności w naziemnej telewizji cyfrowej powinna z czasem być coraz wyższa, ale w moim odczuciu nadawca powinien bardziej zadbać o promocję informacji o obecności stacji w DVB-T - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Baczyński, media manager z Codemedia. - To ciekawy i zdaje się dobry ruch. Być może w przyszłości pozwoli Polsatowi News na walkę z konkurencyjnym kanałem TVN24, który pomimo braku nadawania w DVB-T ma lepsze oglądalności od TVP Info - dodaje.

Na chwile obecną Telewizja Polsat nie ujawnia długości testów nadawania swoich kanałów na MUX-4 (emisja eksperymentalna dotyczy również takich stacji, jak: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play).

W ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 10,69 mld zł przychodów sprzedażowych i 816,1 mln zł zysku netto. Liczba abonentów firmy zmalała o 1,2 proc., natomiast liczba sprzedanych im usług jednostkowych wzrosła o 2,3 proc.

Dołącz do dyskusji: Wzrost oglądalności Polsatu News dzięki obecności w DVB-T

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Makka
A u mnie lipton. :( Niby nadają z Chorągwicy, ale przy strojeniu na 33 kanale cisza.
odpowiedź
User
Atahan
U mnie to samo. Na mapie mój obszar jest pokazany na zielono (blisko Częstochowy), a mimo wszystko u mnie także nic nie wyszukuje.
odpowiedź
User
kamys
A u mnie na Ślasku z obu muxow dzialaja
odpowiedź